Policjanci nie mieli litości, wyceniając wybryki kierowców. W niedzielę wystawili kilka wysokich mandatów.
W niedzielę przed południem, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy kontrolowali prędkość na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Rogi. Około godz. 11.50, funkcjonariusze przerwali brawurową jazdę kierującemu mercedesem. 49-latek, ignorując znaki zakazu i podwójną linię ciągłą, wyprzedzał inne pojazdy, poruszając się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi.

policja Krosno

Chwilę później, na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Łężany, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym mercedesem. 41-letni obcokrajowiec przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 38 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę grzywnę w wysokości 1600 zł, dopisując do jego konta 9 punktów karnych. Mężczyzna nie krył oburzenia wysokością mandatu, gdyż taryfikator wskazuje, że za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h przewidziana jest grzywna w wysokości 800 zł. Okazało się jednak, że 41-latek działał w warunkach tzw. recydywy. W tym wypadku "recydywa" oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 3 stycznia br. 41-latek dopuścił się już przekroczenia prędkości, a informacja o tym zdarzeniu została odnotowana w systemie informatycznym.

Tego samego dnia, po godz. 13 w Dukli, kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała moment wyprzedzania przez kierującego mercedesem innego pojazdu, na przejściu dla pieszych. 65-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.

zdjęcia z fotoradarów w krośnie

Kilka godzin później, na ul. Podkarpackiej w Krośnie, policjanci zwrócili uwagę na rozpędzone audi, którego kierujący poruszał się z prędkością 129 km/h. Funkcjonariusze szybko przerwali brawurową jazdę 18-latka, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody mężczyzna twierdził, że zdał egzamin na prawo jazdy, jednak nie zdążył jeszcze odebrać swojego dokumentu z urzędu. 18-letni mieszkaniec gminy Chorkówka, nie uniknie jednak odpowiedzialności za popełnione przez siebie wykroczenia, gdyż jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Krośnieńscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o odpowiedzialność, rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

~gość

15-02-2023 20:32 1 8

policja to maszynka zarobkowa .nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem..
Odpowiedz

~Bobwarce

14-02-2023 13:01 7 16

Maszynka do robienia (czyt. wyciągania) od obywatela na kółkach, które to zwykły robol dostał grosze za to firmy miliony z tytułu srowida, więc teraz te pieniążki muszą wrócić tam skąd przyszły! Nie widzę tu korelacji z bezpieczeństwem wymijającym pojazd a z nim radiowóz to jest niebezpieczeństwo.
Odpowiedz

~Wasyl

13-02-2023 17:05 21 9

BRAWO tak trzymać
Odpowiedz

~widz

13-02-2023 14:39 0 0

Oczywiście jestem za karaniem kierowców o ciężkiej nodze i pustej głowie.

Ale zastanawia mnie jedno, dlaczego krośnieńscy policjanci zasłonili w prawym dolnym rogu każdego zdjęcia informację o impulsach na sekundę, która potwierdza, że mierzona jest prędkość radiowozu, a nie pojazdu przed nim. Chyba, że są to dane RODO radiowozu :) Czyżby się czegoś wstydzili :)
Odpowiedz

~sedzia dred

13-02-2023 13:41 28 8

życzmy tym delikwentom samych grubych drzew na swej drodze
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.