19 lat temu, w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki w Krośnie odbył się finał plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Trenerów i działaczy Ziemi Krośnieńskiej 2003 roku.
Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy w 2003 odbywał się w nowej formule. Został zorganizowany wspólnie przez Miasto Krosno i Powiat Krośnieński. O miano najpopularniejszych rywalizowało 59 sportowców, 24 oraz 14 działaczy.

Głosami czytelników "Dziennika Polskiego" i "Nowego Podkarpacia" najpopularniejszym działaczem został Jan Ciupka (prezes RP LZS w Krośnie oraz prezes OZPN Krosno). Najpopularniejszym trenerem został Antoni Mrowiec (piłka nożna - Krośnianka Krosno), który wyprzedził Roberta Gorzynika (piłka nożna - Krośnianka Krosno) i Wacława Katana (lekkoatletyka - KKB Mosir Krosno).

Najpopularniejsi Ziemi Krośnieńskiej w 2003 roku

Dziesiątka najpopularniejszych sportowców przedstawiała się następująco:
1. Robert Mastaj (piłka nozna - Krośnianka Krosno)
2. Izabela Zatorska (lekkoatletyka - LUKS "Krosnianka" Wrocanka)
3. Małgorzata Zubik (tenis stołowy - MOSiR Krosno)
4. Michał Baran (koszykówka - MOSiR AZS Krosno)
5. Marcin Janik (piłka nozna - Zamczysko Odrzykoń)
6. Jakub Heimroth (siatkówka - AZS PWSZ Krośnianka Krosno)
7. Marta Czubska (lekkoatletyka - KKB Mosir Krosno)
8. Roman Baran (sporty samochodowe - Automobilklub Małopolski Krosno)
9. Janusz Wiśniewski (Krośnieński Klub Karate Kyokushin)
10. Hubert Wierdak (lekkoatletyka - KKB Mosir Krosno).

Statuetki, autorstwa Andrzeja Samborowskiego Zajdla, wręczyli laureatom prezydent Krosna Piotr Przytocki i starosta krośnieński Zbigniew Braja.

Najpopularniejsi Ziemi Krośnieńskiej w 2003 roku

Prezentację laureatów umilały występy artystyczne i sportowe. Na krośnieńskiej hali zaprezentowali się "Mali Pogórzanie", "Trio - Band", "Strecz", tancerze break dance, fanfarzyści z zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie, zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Umiejętności ekwilibrystyczne na rowerze zaprezentował Krystian Herba, zawodnik KU AZS UR Rzeszów, członek kadry narodowej w trialu.

Imprezę prowadzili Ewa Bukowiecka i Mariusz Sowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.