Od 15 lutego pracownicy Urzędu Miasta Krosna dostarczą do domów nakazy podatkowe, czyli decyzje o wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego za rok 2023. Nakazy będą dostarczane do końca lutego br.
Osoby, które dostarczą nakazy płatnicze są urzędnikami upoważnionymi przez prezydenta Krosna. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy obaw można w każdej chwili zweryfikować to upoważnienie w urzędzie.

Właściciele psów mają czas do końca marca


Urząd Miasta Krosna przypomina właścicielom psów o opłacie za posiadania psa. Jest to należność płacona raz w roku. Trzeba to zrobić w pierwszym kwartale roku, czyli do 31 marca chyba lub w ciągu miesiąca od momentu, kiedy staniesz się szczęśliwym posiadaczem czworonoga.
Jeśli pies nie ma wszczepionego mikroprocesora chipa, opłata wynosi 100 zł, a jeżeli ma wszczepiony mikroprocesor (chip), kwota jest mniejsza o połowę, czyli 50 zł od 1 psa.

Z wydrukami do kasy lub banku


Każda decyzja podatkowa ma indywidualny numer rachunku bankowego i kod kreskowy. W przypadku więcej niż jednego nakazu należy zwrócić uwagę, że każdy z nich ma inny numer rachunku bankowego. Dlatego ważne jest, żeby wybierając się do banku czy urzędu zabrać ze sobą wszystkie wydruki. W kasie urzędu znacznie przyspieszy to obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce, a bez tego druku nie można zapłacić podatku w banku.
Zarówno w banku, jak i w urzędowej kasie można płacić gotówką lub kartą. Aby skrócić czas oczekiwania w kolejkach, warto rozważyć płatność kartą.

Gdzie bez prowizji?


Tradycyjnie można zapłacić podatek bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2 i w dwóch oddziałach Banku Pekao S.A. w Krośnie:
- przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
- przy ul. Bieszczadzkiej 5.

Dodatkowy punkt kasowy przy ul. Lwowskiej


W głównym budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a, od lutego nie ma już punktu kasowego banku. Jednak na czas płatności podatków, uruchomiono w tym miejscu dodatkowy punkt kasowy, który będzie działał od 16 lutego do 15 marca: poniedziałek - czwartek w godz. 7.30-14.30; piątek w godz. 7.30-13.30.

Zapłać przelewem


Jeśli ktoś nie ma czasu na czekanie w kolejce do kasy może zrobić przelew. Trzeba pamiętać, że każda decyzja ma inny numer rachunku. Można również wejść na stronę e-Płatności i zapłacić przez Internet.

~ula

18-02-2023 23:40 1 1

Głupoty piszesz - nakazy dostarczają po godzinach pracy (mają za to osobno płacone). Od wielu lat dostaję je po południu 16-17 godz. Nigdy nie chodziłam do Urzędu po odbiór.
Odpowiedz

~Zirytowany

17-02-2023 08:02 0 7

Miasto oszczędza parę zł na przesyłkach pocztowych. Urzędnicy dostarczają awizo, bo przed południem większość osób pracuje. A potem trzeba zwalniać się z pracy lub brać urlop, żeby odebrać korespondencję w Urzędzie. Tak Prezydent dba mieszkańców. Będę o tym pamiętał przy najbliższych wyborach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.