W Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu odbyło się cykliczne czwartkowe spotkanie seniorów.
Spotkania o tematyce prozdrowotnej wśród seniorów, które swój początek miały we wrześniu ubiegłego roku, odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. W czwartek (16 lutego) w zajęciach wzięło udział łącznie ponad 30 osób.

Na wstępie wszystkich gości przywitał Sekretarz Gminy Jedlicze Jerzy Jagustyn, który podziękował za zaproszenie, podkreślił że zawsze chętnie przyjeżdża do Żarnowca ze względu na przyjazną, miłą atmosferę i przekazał ciepłe pozdrowienia od Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik.
W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu Monika Wójcicka wraz z pracownikami oraz pensjonariuszami. Sympatyczni mieszkańcy SDPS szybko zaaklimatyzowali się w nowym towarzystwie i łatwo znaleźli wspólny język z pozostałymi uczestnikami.

spotkanie seniorów w Żarnowcu

Wczorajsze zajęcia miały dwie odsłony. W pierwszej części seniorzy mieli okazję wysłuchać zaleceń Karoliny Lichoń - fizjoterapeuty z Centrum Rehabilitacji przy SPG ZOZ w Jedliczu, dotyczących codziennych prostych ćwiczeń, mających niebagatelny wpływ na zdrowie.

Po "lekcji gimnastyki" przyszedł czas na symboliczny poczęstunek i zabawę. Nie zabrakło degustacji tradycyjnych tłustoczwartkowych specjałów w postaci pączków i faworków, której towarzyszył śpiew piosenek z młodzieńczych lat. Odżyły wspomnienia i ciekawe historie.

Organizatorem akcji jest Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jedliczu pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.

~Teodor

20-02-2023 18:48 3 4

Ciągle te same twarze. Kto płaci za te gościny?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.