W sobotę, 18 lutego, na hali MOSiR Krosno swoją studniówkę świętowało I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
W ostatnią sobotę tegorocznego karnawału, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie, odbył się bal studniówkowy "Kopernika" czyli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Studniówka 2023 Kopernika

Siedem klas maturalnych przeżywało swoją studniówkę w wyśmienitej atmosferze, która towarzyszyła im od samego początku imprezy.

Studniówka 2023 rozpoczęła się od części oficjalnej, w trakcie której uczniowie podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły za spędzone lata w murach szkoły.

- Przez ten czas mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie. Wspólnie przeżywaliśmy podniosłe szkolne uroczystości, wesołe wydarzenia klasowe, a w trudnych chwilach nauczyciele stanowili dla nas nieocenioną podporę. Dzięki zaangażowaniu część z nas sięgała po najwyższe laury w konkursach i zawodach różnych dyscyplin, wielu z nas aktywnie brało udział w życiu szkoły, a przede wszystkim dzięki ich poświęceniu i pracy wyrośliśmy na odpowiedzialnych, młodych ludzi - mówili prowadzący studniówkę Karolina Bołoz i Michał Ginalski.

Podziękowanie dla nauczycieli Kopernika

Wychowawcy klas maturalnych - Anna Trzemżalska, Andrzej Bysiewicz, Ilona Stankiewicz, Katarzyna Kustroń, Paulina Fałat-Kosiek, Agata Głowacka i Małgorzata Wyżkiewicz oraz dyrektor szkoły otrzymali symboliczne kwiaty.

Ogłoszenia terazKrosno.pl - Usługi - Fotograficzne i wideofilmowanie

Nie znaleziono głoszeń. Dodaj ogłoszenie


Zanim uczniowie zatańczyli poloneza, głos zabrali dyrektor szkoły Ryszard Józefczyk, przewodnicząca rady rodziców "Kopernika" Agnieszka Czyżowicz-Gotfryd oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego studniówki Paweł Ungeheuer.

Agnieszka Czyżowicz-Gotfryd i Paweł Ungeheuer

- Niech wam w myślach pozostaną te najpiękniejsze chwile spędzone w murach szkoły, a studniówka niech do nich należy. Czekają was jeszcze dwa szkolne wydarzenia. Tym drugim jest matura, ale na ten czas o tym zapominamy. Życzę wam, abyście w tym pięknym miejscu pokazali, na co was stać. Fantastycznej zabawy, parkiet należy do was - mówił do uczniów dyrektor Ryszard Józefczyk.

Dyrektor Kopernika Ryszard Józefczyk przecina wstęge na studniówce

Życzenia udanej i niezapomnianej zabawy złożyła Agnieszka Czyżowicz-Gotfryd. Podziękowała też za pomoc i dobre pomysły rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację studniówki.

Z kolei Paweł Ungeheuer zaapelował do maturzystów, aby w dalszym życiu kierowali się najlepszymi wartościami. - Musicie mieć świadomość, że w przyszłości na różnych odcinkach swojego życia i w różnych miejscach będziecie stanowić elitę. Pamiętajcie, aby dbać również o pomyślność Rzeczypospolitej, naszej ojczyzny - mówił Paweł Ungeheuer.

Studniówka 2023 Kopernika

Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez dyrektora, maturzyści najpierw sami, następnie wszyscy i w parach ze swoimi nauczycielami odtańczyli poloneza.

Studniówka 2023 Kopernika

Tegoroczny bal uświetniła swoim występem również para Natalia Potocka - Karol Krasoń wykonując rumbę, cha cha i sambę oraz wokalistka Marcelina Janiec.

Studniówka 2023 Kopernika

Zobacz w naszej galerii jak bawili się tegoroczni maturzyści "Kopernika":

~apis

20-02-2023 13:04 0 7

w 1982 roku, chyba jedyny raz w powojennej historii "Kopernika", nie mieliśmy studniówki. Jaruzelski i WRON-a 13 grudnia 1981 roku, wprowadzając stan wojenny, zakazał wszelkich imprez. Takie to były czasy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.