Na Podkarpaciu w trakcie akcji "Trzeźwość" policjanci skontrolowali ponad 20 tys. kierowców.
W sobotę i niedzielę podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez dwa ostatnie dni, w ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 20 098 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 33 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 21 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 12 odpowie za wykroczenie.

Nadkomisarz Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie poinformował, że w ciągu dwóch dni (18-19 lutego) policjanci drogówki skontrolowali 1495 kierujących. Cieszy fakt, że tym razem żaden ze skontrolowanych kierowców nie zdecydował się na jazdę na podwójnym gazie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.