Dziesięciu sportowców otrzymało nagrody burmistrza Rymanowa za wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
W listopadzie 2010 roku Rada Miejska w Rymanowie podjęła uchwałę w sprawie zasad przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. Zgodnie z regulaminem, nagrody przyznaje burmistrz Rymanowa na wniosek związków i stowarzyszeń sportowych; klubu sportowego, w którym zrzeszony jest zawodnik; związku sportowego lub organizacji zajmującej się sportem osób niepełnosprawnych oraz dyrektorów szkół prowadzonych przez gminę Rymanów. Burmistrz może przyznać nagrody i wyróżnienia z własnej inicjatywy.

W tym roku uroczyste wręczenie nagród sportowcom odbyło się dzisiaj (24 lutego) podczas sesji Rady Miejskiej w Rymanowie. Burmistrz Wojciech Farbaniec poinformował, że złożonych zostało 16 wniosków o przyznanie nagrody za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2022. Przyznano 10 nagród.

Burmistrz uhonorował sportowców z gminy Rymanów

W gronie tym znaleźli się:
Antonina Szczęsna (zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Handball Rzeszów, która wraz z zespołem juniorek zajęła I miejsce w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, była także zawodniczką kadry województwa podkarpackiego w piłce ręcznej dziewcząt. Jest również zawodniczką zespołu seniorek, który awansował do I ligi kobiet).

Piotr Garbowski (zawodnik Przemyskiego Klubu Sportu Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie". Biathlon i narciarstwo biegowe uprawia od 2014 r., jest aktualnym członkiem kadry Polski osób niepełnosprawnych w biathlonie, zajął I miejsce w mistrzostwach Polski osób niewidomych i słabowidzących. Wziął też udział w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, gdzie w biegu narciarskim zajął 6 miejsce).

Bogdan Rajchel (zawodnik Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół w Rymanowie". W 2022 r. między innymi został mistrzem Polski MMA Masters w kategorii +100 kg)

Marek Sokołowski (reprezentuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół w Rymanowie" w nordic walking. W 2022 r. między innymi zajął I miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Polski w górskim półmaratonie w Prudniku, I miejsce w otwartych mistrzostwach Polski par nordic walking w Radomiu oraz I miejsce indywidualnie, a II drużynowo w mistrzostwach Polski TG "Sokół" w Mielcu).

Kaja Rysz (w 2022 roku reprezentując klub Mat Atom Deweloper/ Fundacja Brzeźna Bentkowska we Wrocławiu zajęła I miejsce w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym w Lubartowie i Zamościu, a w międzynarodowym wyścigu kolarskim w Sobótce zajęła III miejsce. W sezonie 2023 będzie reprezentowała brytyjski zespół Lifeplus-Wahoo.).

Sebastian Garbowski (zawodnik Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. W 2022 roku zwyciężył między innymi w mistrzostwach Polski młodzików w sprincie, regionalnych zawodach młodzików w biegu sprinterskim oraz w biegu indywidualnym, a także w mistrzostwach Polski w biathlonie letnim w sprincie i biegu indywidualnym).

Erwina Wilusz (reprezentuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół w Rymanowie" w nordic walking. W 2022 roku 29 razy stawała na podium w zawodach krajowych i za granicą. Między innymi zwyciężyła w sztafecie żeńskiej w otwartych mistrzostwach Polski w Białym Borze, w mistrzostwach Polski par w Prudniku, otwartych górskich mistrzostwach Polski w Polanicy-Zdroju i Piwnicznej-Zdroju, mistrzostwach świata w Choczewie. Zwyciężyła też w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w nordic walking).

Paulina Niepkój (zawodniczka PTG "Sokół" w Rymanowie w 2022 r. zajęła I miejsce w kat. K2 w otwartych mistrzostwach Polski w biathlonie oraz zwyciężyła ogólnopolskich zawodach w dwuboju obronnym TG "Sokół" - tor przeszkód ze strzelaniem laserowym).

Krzysztof Wiernusz (członek sekcji biegowej Stowarzyszenia "Nasz Rymanów". W 2022 r. między innymi zwyciężał i zajmował czołowe lokaty w biegach na różnych dystansach, w tym w biegach ekstremalnych).

Urszula Rogula (reprezentuje drużynę UKS GEM Posada Górna w piłce ręcznej, jest zawodniczką klubu NLO SMS ZRPP Płock. Utalentowana piłkarka ręczna dostaje regularne powołania na zgrupowania juniorskiej kadry narodowej. Brała udział w meczach międzypaństwowych w Marsylii).

Nagrody laureatom wręczył burmistrz Wojciech Farbabiec w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Pitrusa. Zobacz zdjęcia:

~Lokalny

05-03-2023 11:07 1 2

Połowa tych sportowców reprezentuje kluby spoza gminy Rymanów! To rozdawnictwo naszych wspólnych pieniędzy!