Ustalono, że odpady budowlane przy rzece Jasiołka w Jedliczu wyrzucił mieszkaniec Krosna.
Dzięki profesjonalnej pracy policjantów Komisariatu Policji w Jedliczu oraz zaangażowaniu pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Jedlicze, a także mieszkańców udało się ustalić właściciela niemal 600 kilogramów odpadów, które zostały podrzucone w Jedliczu przy rzece Jasiołka.

Nielegalne wysypisko złożone było z odpadów remontowo-budowlanych, a dotarły one do aż z okolic Warszawy. Sprawcą okazał się mieszkaniec Krosna. Po przeprowadzonych czynnościach uprzątnął pozostawione śmieci oraz został ukarany wysokim mandatem.

śmieci wyrzucone w Jedliczu

Niestety nie zawsze istnieje możliwość wykrycia sprawcy zanieczyszczenia. Na likwidację dzikich wysypisk zagrażających środowisku oraz zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców gmina Jedlicze w ubiegłym roku wydała ponad 20 tys. złotych.

Uderzyła w śmieciarkę
Gmina Jedlicze przypomina o konieczności pozbywania się odpadów w sposób zgodny z prawem, tj. przez oddawanie ich według harmonogramu odbioru lub dostarczenie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Żarnowcu.

~Borowaiok

28-02-2023 09:40 1 3

Takie rzeczy to teraz jest "igła w stogu siana" - wierzcie mi jak "śmieci" zaczną podnosić (bo niemcowi będzie ciągle mało) to na nieużytkach nie takie ilości będziemy widywać a 10 razy większe. Chodzi o podnoszenie cen za tonę na wysypisku śmieci - gdzie "ów" budowlańcy muszą zutylizować odpady. Patrzeć pilnować i dzwonić nawet jak ktoś puszkę po piwie wyrzuci z samochodu.
Odpowiedz

~dell

27-02-2023 14:11 1 4

~Nie rozumiem ...Co ludzie mają w głowach???...to samo co widzisz na tych zdjęciach
Odpowiedz

~Ada

26-02-2023 14:03 4 2

Niekoniecznie. Mógł wykonywać komuś pod Warszawą prace remontowo- budodowlane i zobowiązał się do zabrania odpadów, za co dostał pieniądze od zleceniodawcy. Po czym zamiast zutylizować, postanowił zadbać o własny region i porzucić je nad rzeką, nad którą latem wypoczywają dzieci i dorośli z okolicy. Patriota, katolik, porządny obywatel. Tfu.
Odpowiedz

~Nie rozumiem

26-02-2023 07:40 1 4

Co ludzie mają w głowach???
Odpowiedz

~Nieobojętny Mieszkaniec

25-02-2023 14:45 2 5

"Dotarły aż z pod Warszawy" — pod tym się kryje tylko to, że pan robił remont, zamawiał sobie meble z Ikei, i one przyjechały bodajże z magazynu Ikei w Jankach. Nie znaczy to, że ten pan fatygował się wozić odpady budowlane z pod Warszawy do Jedlicza; wyrzucił tylko kartony, a na kartonach były między innymi rzeczami nalepki kurierskie.

Niemniej, śmieci leżały ponad tydzień.
Odpowiedz

~Potok

24-02-2023 17:39 1 3

Zapraszam na działkę gminą za sklepem GS w m. Potok tych wszystkich pracowników słynnego z posta referatu UG w Jedliczu. Zabrać ze sobą kontener na odpady bo do woreczka się nie zmieści z tej waszej, naszej działki.
Panie redaktorze zapraszam z aparatem, zobaczy Pan jak dbają o porządek w tej naszej małej ojczyźnie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

~Grzes

24-02-2023 17:15 2 13

Powinien oprócz kary za śmiecenie, okazać dokument że tamte śmieci co wysypał nielegalnie zostały zutylizowane. Bo mógł pojechać gdzie indziej je wyrzucić.
Odpowiedz

~Planeta Ziemia

24-02-2023 16:17 1 12

Takie służby to ja rozumiem.Takich miejsc jest więcej.
Sprawcy winni być surowo karani!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.