Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że młody mężczyzna nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek twierdził, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.
Wczoraj około godz.18.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego audi, który jadąc 95 km/h, przekroczył prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym.

Przekroczył prędkość i był pijany
Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek tłumaczył, że aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy, jednak jeszcze go nie ukończył i nie przystąpił do egzaminu państwowego.

"Nie dostosował prędkości do warunków". Wjechał w sygnalizator
Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, policjanci skierują sprawę 20-latka do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

~Hiobowski

05-03-2023 12:40 0 1

Teraz po wyroku sądu, poczeka sobie minimum roczek żeby mógł zdawać egzamin. Nie wspomnę o dodatkowych kosztach postępowania sądowego. Trzeba ci było głuptasku?
Odpowiedz

~prawo jazdy

27-02-2023 23:39 5 8

Tacy delikwenci powinni mieć zakaz robienia prawa jazdy przez najbliższe 10 lat do tego kara grzywny co najmniej 10.000 złotych i pobyt w więzieniu na rok żeby jego cztery litery poczuły czy było warto robić takie rzeczy dla chwili „zabawy”. To nie gra komputerowa, giną potem prawdziwi ludzie. Myślę, że rozwiazanie amerykańskie czyli do 21 roku życia jazda samochodem z opiekunem (np. rodzicem) wydaje się dobrym rozwiązaniem.
Odpowiedz

~Poważny

27-02-2023 17:03 1 10

Oprócz badania wzroku powinno się badać inteligencję , lub jej brak :)
Odpowiedz

~Powiatowy

27-02-2023 12:52 3 5

No bo oni tam to "prawo jazdy" dostają na chrzciny a najpóźniej na komunie!
Red Bull Racing zobowiązuje do ścigania!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.