W "ORLEN Beniaminek Cup" dla dziewcząt z kategorii wiekowej U-13 zagrało sześć drużyn, a toczona na całym boisku w "PROFBUD Arenie" sportowa rywalizacja dostarczyła uczestnikom i sympatykom sporych emocji.
Już pierwsze mecze przyniosły sporo goli, a obserwowane spotkania potwierdziły, że faworytkami do medali są dziewczęta z UKKS Katowice, Beniaminka PROFBUD Krosno i Resovii Rzeszów. Bezpośrednia rywalizacja między tymi zespołami stała na wysokim poziomie i trzymała w napięciu do ostatnich sekund tych spotkań. Ciekawe mecze między sobą toczyły także drużyny KS Starówka Nowy Sącz, UKS 3 Staszkówka Jelna i Stal Łańcut, które także ambitnie zagrały w meczach z czołową trójką i miały swoje dobre momenty, a taka rywalizacja na pewno zaprocentuje w przyszłości.

ORLEN Beniaminek Cup

Ostatecznie bezpośrednie mecze między Beniaminkiem, Resovią i UKKS Katowice sprawiły, że to "biało-niebieskie" sięgnęły po złote medale. Zespół trenera Jakub Koznera w swoim pierwszym meczu pokonał katowiczanki 1:0, a w ostatnim, można powiedzieć finałowym spotkaniu dwukrotnie umieścił piłkę w siatce Resovii. Srebro wywalczyła ekipa ze Śląska, która z rzeszowiankami wygrała 1:0 i zespół z Podkarpacia stanął na najniższym stopniu podium zdobywając brązowe medale.    

ORLEN Beniaminek Cup

Każda z drużyn rozegrała tego dnia 5 piłkarskich pojedynków przebywając na murawie 125 minut, a to dało trenerom możliwość rotowania w składach i dania szansy gry wszystkim uczestniczkom, rozwijania ich umiejętności poprzez zbieranie boiskowego doświadczenia. W sumie na murawie zobaczyliśmy 85 zawodniczek, a w 15 rozegranych meczach strzelono 45 goli. 

ORLEN Beniaminek Cup

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki, a zespoły które stanęły na podium piękne puchary. Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne, "MVP - Najlepszą Zawodniczką Turnieju" wybrano Amelię Polak z Beniaminka Profbud Krosno, nagrodę "Królowej Strzelczyń" odebrała Julita Bilkowska, a "Najlepszą Bramkarką" została Milena Jeziorek z UKKS Katowice.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.