W Rogach przez trzy dni będzie można oglądać multimedialny spektakl opowiadający o wybitnych polskich postaciach w ramach projektu "Iskry Niepodległej".
"Iskry Niepodległej" to mobilne widowisko edukacyjne Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po całym kraju.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez sztuczną inteligencję.

"Iskry Niepodległej" w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce. W dniach 11 - 13 marca mobilne widowisko będzie można zwiedzić w Rogach (gmina Miejsce Piastowe). Naczepa zaparkuje na placu przy Domu Ludowym.

Harmonogram
11 marca: 12:00 - 18:00
12 marca: 10:00 - 18:00
13 marca: 10:00 - 16:00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Plakat Iskry Niepodległej w Rogach gmina Miejsce Piastowe


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.