Złożenie wiązanek kwiatów na cmentarzu komunalnym, spektakl poświęcony Kazimierzowi Człowiekowskiemu - takie m.in. wydarzenia złożyły się na krośnieńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Krośnieńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się w środę 1 marca od złożenia wiązanek kwiatów na Cmentarzu Komunalnym przy Obelisku Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Złożenie kwiatów na cmentarzu w Krośnie

Chwilę później, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie można było zobaczyć spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie. Licznie zgromadzona publiczność poznała historię życia i walki urodzonego w Białobrzegach (obecnie dzielnica Krosna) Kazimierza Człowiekowskiego ps. Niemsta.

spektakl w RCKP

Środowe obchody zakończyła msza święta w intencji białobrzeskich niezłomnych odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

rodzina Kazimierza Człowiekowskiego

W uroczystościach wzięła udział najbliższa rodzina Kazimierza Człowiekowskiego, a także krewni osób, które pomagały mu się ukrywać i przyjaciele rodziny. Również licznie młodzież szkolna, nauczyciele i przedstawiciele władz miasta.

Kolejne uroczystości odbędą się w niedzielę 5 marca i dzień później 6 marca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.