Blisko 200 pań z Krosna i okolic odpowiedziało na zaproszenie posłanki Joanny Frydrych i wzięło udział w spotkaniu w Pałacu Polanka. Po raz pierwszy wręczono statuetki "Złotej Wenus".
Po raz trzeci posłanka Joanna Frydrych zorganizowała przed Dniem Kobiet spotkanie pod nazwą "Kobieca Schadzka".

- Chcę aby to było spotkanie w miłej i przyjemnej atmosferze, któremu towarzyszą panele dyskusyjne, a także różnego rodzaju pokazy i prezentacje, z których panie mogą skorzystać - powiedziała Joanna Frydrych.

W tym roku z zaproszenia do Pałacu Polanka w Krośnie skorzystało blisko 200 pań z Krosna i okolic, a także między innymi posłanka ziemi kieleckiej Marzena Okła - Drewnowicz. W trakcie spotkania wyemitowane zostały życzenia przekazane przez posła Pawła Papke, byłego reprezentanta Polski w siatkówce oraz Donalda Tuska, który poprzez Pocztę Kwiatową przekazał każdej z pań kwiatek z okazji Dnia Kobiet.

Kobieca Schadzka w Krośnie

Podczas schadzki po raz pierwszy wręczone zostały statuetki "Złotej Wenus" przyznane przez krośnieńskie kobiety osobom rozumiejącym i wspierającym działania kobiet.
Pierwsza trafiła do prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

- Swoimi działaniami pokazuje Pan, że należymy do społeczności miasta i możemy wnieść do jego rozwoju swoje doświadczenie, wiedzę oraz kobiecą siłę i zaangażowanie w pracę na rzecz naszego regionu. Na ogromną uwagę zasługuje powołana niedawno Krośnieńska Rada Kobiet, która umożliwi, by nasz głos był lepiej słyszalny i miał wpływ na kształtowanie kierunków rozwoju miasta - stwierdziła posłanka Joanna Frydrych.

Kobieca Schadzka w Krośnie

Drugą statuetkę otrzymała lekarka Irena Zielińska. Uzasadniając wybór Joanna Frydrych stwierdziła między innymi, że Irena Zielińska w czasie pandemii wraz z grupa lekarzy zorganizowała wsparcie dla szpitala przez lokalny biznes.

- A wiemy, jak placówki szpitalne w pierwszej fazie pandemii były nieprzygotowane. Pani doktor również bardzo się poświęca w organizację pomocy dla kobiet ukraińskich, które trafiły na nasz teren po agresji Rosji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku - powiedziała posłanka.

Kobieca Schadzka w Krośnie

Specjalny panel przygotowały dwie fundacje: "Pokonać Endometriozę" oraz "Różowa Skrzyneczka". Gościem specjalnym spotkania była aktorka Magdalena Schejbal, ambasadorka fundacji "Różowa Skrzyneczka".

Spotkaniu towarzyszyło wiele atrakcji, w tym pokaz wizażu, pokaz fryzur, pokaz dekorowania babeczek wraz z degustacją, porady brafittingu. Można było też skorzystać z badania wzroku oraz dowiedzieć się, czym jest normobaria.

Kobieca Schadzka w Krośnie

Nie zabrakło też mini recitalu w wykonaniu Dave Dudka oraz Ukrainek mieszkających w Krośnie. Spotkanie prowadził Przemek Polański.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia:

~Już

07-03-2023 14:31 18 13

Popisowi dziekujemy
Odpowiedz

~Zofia

06-03-2023 18:05 13 23

Jan, to nie było w Pałacu Polanka, tylko obok, w nowym budynku wybudowanym na terenie pałacowym. Nazwa szumna i nic więcej.
Odpowiedz

~Jan

06-03-2023 13:26 18 21

Pewnie się skusiły na wyjście do PAŁACYKU - chciały się dowartościować ;)
Odpowiedz

~Obserwer

06-03-2023 12:56 18 26

A swoją drogą to ciekawe i warte rozprawy naukowej: czym te Panie kierowały się przyjmując zaproszenie na przedwyborczy spęd o niczym? Jakie kryteria kierują takimi osobami, że pozwalają manipulować sobą, jak kukiełki? Czy mają aż tak ograniczoną świadomość własnej żenady!?
Odpowiedz

~Jan

06-03-2023 10:37 15 33

Bardzie to mi przypomina zjazd seniorek 60+. Ciekawe czy po wyborach Pani poseł będzie pamiętać o kobietach. Walka o głosy rozpoczęta.
Odpowiedz

~alfik

05-03-2023 21:10 16 28

Za czyje pieniądze to .... spotkanie?
Odpowiedz

~dziadek

05-03-2023 13:19 22 17

Jeśli jesienią władzę przejmie Platforma to zapomnijcie o wszelkich obietnicach wyborczych. Kiedy te wszystkie psiapsiółki dożyją wieku emerytalnego (60 lat), a tu trzeba będzie pracować jeszcze 7 lat, westchną za PiSiorami i ich wstrętnym Kaczorem. Życzę pańciom dużo zdrowia i długiego życia - dziadek.
Odpowiedz

~Miescowy

05-03-2023 12:58 26 36

Jak by rządziło PEŁO to dawno bylibyśmy pod butem ruskiego władcy
Odpowiedz

~Jozek

05-03-2023 07:20 13 17

Ciekawe czy to było zaproszenie z obowiązkiem zapłaty za siebie? Takie zaproszenia wychodzą z konkurencji.
Odpowiedz

~Sandra

04-03-2023 22:27 21 37

Wybory, wybory, wybory. Wyborcy pilnie poszukiwani! A tu akurat partia tej pani zapewni kobietom aborcję bez granic, zero programów socjalnych, pracę do 70-tki.
Odpowiedz

~Jano

04-03-2023 17:35 17 39

Wybory się zbliżają i wzrasta aktywność polityczna
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.