Spektakl "CZŁOWIEKowski" opowiada historię Kazimierza Człowiekowskiego.
W ramach projektu edukacyjnego "Śladami Historii" realizowanego przez Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie, 1 marca na scenie RCKP wystawiony został spektakl "CZŁOWIEKowski".

Opowiada on o losach żołnierza wyklętego Kazimierza Człowiekowskiego ps. "Niemsta" (1909-1954).

Spektakl przygotowała nauczycielka języka polskiego Barbara Zagdańska-Kłym. W postać Kazimierza Człowiekowskiego wcielił się Jakub Wojnar, jego żoną Jadwigą była Julia Grzybała a gospodarzami udzielającymi schronienia Człowiekowskiemu byli Kinga Janiszewska i Kacper Szudy. Oprawę muzyczną zapewniła Wiktoria Budyń - śpiew i Dominika Kondziołka - fortepian. Żołnierzami OP-11 Józefa Czuchry Orskiego byli: Paweł Zając, Wiktor Zając, Mateusz Waśko, Dominik Matusik i Krzysztof Fiołek. Nad stroną techniczną czuwali: Kacper Dylag (prezentacja) i Matteo Pobuta (światło). Narratorem opowieści był bibliotekarz i nauczyciel historii Wiesław Biedroń. Pomocy w organizacji przedsięwzięcia udzielili uczniowie klasy 4 TBTG i 4DH im. Szarych Szeregów w Krośnie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.