Blisko 3,5 tys. kierowców skontrolowali przez trzy dni krośnieńscy policjanci w ramach akcji "Trzeźwość". Pięciu wsiadło za kierownice pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
Od piątku do niedzieli (3 - 5 marca) podkarpaccy policjanci w ramach akcji "Trzeźwość" sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Funkcjonariusze skontrolowali 35 221 kierowców, ujawnili 62 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 21 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 41 odpowie za wykroczenie.

Jak informuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji, policjanci w ciągu trzech dni na drogach Krosna i powiatu skontrolowali stan trzeźwości 3425 kierujących. Ujawnili pięciu kierowców, którzy usiedli za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W sobotę 4 marca przed godz. 10 na al. Jana Pawła II w Krośnie zatrzymali do kontroli alfę romeo. 42-latek kierujący samochodem miał około 0,3 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później zatrzymali do kontroli forda, policyjny alkomat wskazał u 56-latka około 0,4 promila alkoholu w organizmie. Po godz. 23 zatrzymali do kontroli volkswagena, 28-latek kierujący samochodem miał około 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Świerzowa Polska. Kierujący oplem był kompletnie pijany
W niedzielę po godz. 23 krośnieńscy funkcjonariusze na ulicy Szopena w Krośnie zatrzymali do kontroli volkswagena. 32-latek kierujący pojazdem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast rekordzistą weekendu został 46-latek kierujący citroenem. Zatrzymany do kontroli w sobotę w Zręcinie został poddany badaniu trzeźwości. Alkomat wskazał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.