- Interesują mnie miejsca nieznane, a jeśli znane to w sposób nieoczywisty... - mówił Michał Szulim, rozpoczynając w poniedziałkowe popołudnie 6 marca spotkanie w KBP, które stało się ekspresową podróżą po europejskich miastach.
Uczestnicy spotkania usłyszeli o wielu oryginalnych miejscach, które Michał Szulim opisał w swojej najnowszej książce podróżniczej pt. "To naprawdę Europa?".

Spotkanie z Michałem Szulimem w KBP

Podróż zaczął się od Neapolu i opowieści o niezwykłym kulcie Diego Maradony w tym mieście, a kilka minut później przeniósł się do włoskiego Alberobello, opowiadając historię budowy białych domków w tym mieście. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły również historie Muzeum Vasa w Sztokholmie czy makabrycznych klatek na kościele Świętego Lamberta w Niemczech.

Spotkanie z Michałem Szulimem w KBP

Niewiele osób wiedziało, że podziwiając największą atrakcję turystyczną Słowenii - Jaskinię Postojną, spotkać tam może "małe smoki" czyli odmieńce jaskiniowe, o dość oryginalnym wyglądzie.
Niezwykłych miejsc i obiektów nie brakuje również w Polsce. A jednym z nich, o którym opowiedział na spotkaniu Michał Szulim, jest pomnik psa Miśka o pseudonimie Szeryf, który w 2022 roku stanął przy dworcu kolejowym w Wołominie.

Spotkanie z Michałem Szulimem w KBP

Michał Szulim jest dziennikarzem, podróżnikiem, muzykiem, autorem tekstów, założycielem i liderem zespołu Plateau, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad 900 koncertów.

Spotkanie z Michałem Szulimem w KBP

Twórcą bloga MiejsceZaMiejscem.pl Zwiedził niemal całą Europę, Azję Południowo-Wschodnią, Madagaskar, Afrykę, Kaukaz, Iran i Bliski Wschód, Amerykę Północną, Amerykę Południową oraz Karaiby.
Swoimi odkryciami z podróżniczych wypraw dzieli się na spotkaniach i w swoich książkach - "Miejsce za miejscem. Podróże małe i duże" (2017),  "Miejsce za miejscem, czyli podróży małych i dużych ciąg dalszy" (2019), "To naprawdę Europa? Nietypowy przewodnik po najbardziej oryginalnych miejscach Europy" (2022).

Spotkanie odbyło się w cyklu "Tak smakuje świat w bibliotece", w ramach projektu "Biblioteka - miejsce spotkań twórczych!" w programie BLISKO (2022-2023), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.