Już po raz siódmy, w ostatnią sobotę sierpnia, na Wyspie Energetyk w Polańczyku, należącej do PGE Energia Odnawialna, odbędzie się Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Tym razem uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji dwóch braci z Jedlicza: Franka i Brajana.
Bieg w Polańczyku to jedne z najciekawszych zawodów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne. Zapisy do udziału w wydarzeniu rozpoczną się na początku czerwca.

Bieg w Polańczyku

Jednak to nie wynik sportowy jest tu najważniejszy. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, których beneficjentami najczęściej są osoby z Podkarpacia. W tym roku na wsparcie czeka czteroletni Franek i jego piętnastoletni brat Brajan.

Franek urodził się z zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również wadę serca i szereg innych chorób, przez co potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja Brajana jest trudniejsza, gdyż chłopiec walczy z chorobą nowotworową. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji, ale czeka go nadal długie, bardzo kosztowne leczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zebrać jak najwięcej środków podczas sierpniowego crossu.

Franek i Brajan
Franek i Brajan

Dzięki zeszłorocznej edycji Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pomoc trafiła do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia "Promyk Nadziei", które zajmuje się opieką i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.