W Domu Ludowym w Rogach w minioną niedzielę odbył się Dzień Kobiet w gminie Miejsce Piastowe. Z tej okazji zorganizowany został koncert inny niż wszystkie, bo w wykonaniu Basi Kawy.
Dzień Kobiet w gminie Miejsce Piastowe odbył się w niedzielę 12 marca w Domu Ludowym w Rogach. Z tej okazji został zorganizowany został koncert inny niż wszystkie, bo w wykonaniu Basi Kawy. Artystki, która posiada jedyne w Europie spersonalizowane 5-strunowe skrzypce elektryczne.

Na samym początku zgromadzonych na sali powitał wicedyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka Wojciech Krężałek. Wśród publiczności pojawiła się Wójt Dorota Chilik, gość specjalny Piotr Rycerski Szef Gabinetu Politycznego Wicepremiera Jacka Sasina. Nie zabrakło również radnych, sołtysów czy dyrektorów szkół. Występ rozpoczął się o godzinie 18:00.

Basia Kawa to wokalistka, skrzypaczka, prywatnie mama trójki dzieci oraz szczęśliwa żona. Na co dzień mieszka na północy Polski, ale pochodzi z Podkarpacia. Skrzypaczka na scenie zaprezentowała swoje autorskie utwory, między innymi "Violin fire" oraz kilka coverów polskich i zagranicznych artystów.

koncert w Rogach

Między utworami opowiadała o tym, jak wyglądała jej droga do realizacji marzeń, tworzenia i zaistnienia na scenie. Od dziecka silnie była związana z muzyką, a pierwszym nauczycielem Basi był jej dziadek. Koncert to mieszanka muzyki elektronicznej w wersji na skrzypcach oraz wyśpiewane autorskie ballady Basi przy akompaniamencie gitary. Basia zaśpiewała piosenkę "Zdobyłeś", którą zadedykowała mężowi. Warto podkreślić, że te elektryczne skrzypce wyglądają wyjątkowo, a gra na nich daje wiele możliwości.

Koncert zakończył się klasycznym bisem. Wicedyrektor Wojciech Krężałek jak na uroczysty Dzień Kobiet przystało wręczył bukiet kwiatów solistce oraz Wójt Dorocie Chilik.

Podziękował za przybycie i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek, który przygotowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rogach. Na scenie stanął również Piotr Rycerski, który podziękował wszystkim kobietom za pełniące role w społeczeństwie, wypowiadając słowa uznania i szacunku w stronę Pań. Miłym akcentem było również wręczenie przez P. Rycerskiego symbolicznego kwiatka dla każdej z uczestniczek koncertu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.