Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie wystosowali specjalny apel.
34 osoby, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie, podpisały się pod "Apelem w obronie dobrego imienia Jana Pawła II". Jest to odpowiedź na pojawiające się w sferze medialnej "niegodziwe informacje o świętym Janie Pawle II".

W apelu czytamy między innymi, że "wielu z nas uczestniczyło w pielgrzymkach do Rzymu i było obecnych na audiencjach z naszym rodakiem Janem Pawłem II. Za każdym razem, wracaliśmy do Polski mocniejsi w swoim patriotyzmie i przekonaniu, że jest to wyjątkowy papież, z którego cały naród jest dumny".

Autorzy podkreślają również, że papież Jan Paweł II był i jest najwspanialsza postacią naszej historii. "W trudnym, przełomowym czasie wskazywał narodowi polskiemu drogę do wolności, moralnego odrodzenia się, dodawał odwagi i mocy ducha do przetrwania w jedności. On sam był świadectwem polskości. Ogromna tez była ilość dobra, którą ten papież - Polak dał światu".

- Jakże szkodliwe są plugawe książki, artykuły i reportaże kłamliwie atakujące św. Jana Pawła II. Jakże haniebnym jest fakt, że autorami ataku są ludzie spośród nas, naszego narodu - Polacy! Czyżby to byli prawdziwi Polacy? Z całą mocą protestujemy przeciwko oczernianiu papieża Jana Pawła II. Nie godzimy się na obrażanie bezbronnego już Ojca Świętego. Nie możemy biernie oczekiwać na to, co będzie dalej, albo udawać, że jest nam to obojętne - czytamy w apelu.

Jego autorzy apelują, by nie pozwolić na "zaplanowane niszczenie duszy naszego narodu dokonywane perfidnie, etapami i zdradziecko. Jesteśmy częścią polskiego społeczeństwa i do nas też należy obrona papieża Polaka przed niegodziwymi zarzutami. Plugawienie polskiej historii doprowadzi do tego, że nie będziemy narodem. Brońmy odważnie naszej pięknej historii, nie dajmy oczerniać świetlanych bohaterów, nie dajmy bezcześcić naszych świętości".

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi ZSP nr 2 w Krośnie apelują: "Brońmy dobrego imienia JANA PAWŁA II, bo był i pozostanie swoistym drogowskazem nie tylko dla Polaków. Przechowujmy w naszych sercach szacunek, miłość i wierną pamięć o największym dla nas moralnym autorytecie".

Pełna treść apelu:
Pełna treść apelu

~BL

21-03-2023 16:46 6 7

Szkoła państwowa jest instytucją ŚWIECKĄ i nie powinna prowadzić indoktrynacji religijnej. Nie powinno być tam krzyży i innych oznak religijnych, rekolekcje powinny odbywać się poza szkołą.

Prywatne zdanie wyrażone przez "Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi" nikogo specjalnie nie interesuje.
Odpowiedz

~tomex

19-03-2023 14:00 8 3

niby przed kim? czym?
Odpowiedz

~belfer

19-03-2023 13:24 5 15

Zajmujemy się edukacją i wychowaniem młodzieży, oraz uczymy ich historii i poszanowania dla patriotów.
Odpowiedz

~stary dziad

19-03-2023 12:55 11 12

Widzę że i na stronie terazKrosno zagnieździły się lewackie trolle, siejąc wrogą propagandę. A kysz na K24 , tam jest wasze miejsce.
Odpowiedz

~Miejscowy

19-03-2023 12:50 9 8

Bardzo dobrze, trzeba bronić naszego najwspanialszego Ojca Świętego
Odpowiedz

~wezyr

19-03-2023 09:53 10 10

Lepiej by było, żeby nauczyciele zajęli się edukacją i wychowaniem młodzieży.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.