W ubiegłym tygodniu delegacja piłkarska z Krosna przebywała na stażu trenerskim i testach w renomowanym klubie KGHM Zagłębie Lubin. Trenerzy Beniaminka Krosno: Robert Rachwał i Paweł Tomkiewicz mogli przyglądać się pracy w klubie, którego możliwości i jakość szkolenia są bardzo wysokie.
Mogli liczyć na pomocną dłoń Holendra Richarda Grootscholtena - dyrektora Akademii KGHM Zagłębie Lubin oraz jego asystenta Witolda Lisa - który z Beniaminkiem współpracuje już od 2012 roku kiedy to krośnieńska Szkółka została objęta patronatem Ajaxu Amsterdam (Szkółki Nivea)

Jak mówią młodzi trenerzy: Porównując Podkarpacie, to jest to całkiem inna bajka jeśli chodzi o infrastrukturę i warunki szkolenia. Na miejscu piłkarze mają do dyspozycji wspaniały stadion i dwanaście pełnowymiarowych boisk. Można powiedzieć, że "pachnie" zagranicą. Kultura osobista i podejście do działania młodych piłkarzy, trenerów, obsługi stadionu było czymś wspaniałym. Czuliśmy się jak u siebie w domu. Jeśli chodzi o styl i charakter zajęć w Beniaminku to naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Droga jest taka sama. Różnice tkwią w szczegółach i teraz w Beniaminku będziemy na to zwracać jeszcze większą uwagę. Wiadomo , że organizacyjnie to nie ma szans przeskoczyć tego pułapu, ale marzenia są by je spełniać. Podziękowania dla trenera Grzegorza Rausa, który cały czas zachęca nas do rozwoju i pcha do przodu.

W kilku dniowych testach uczestniczyło trzech zawodników Karpat MOSiR Krosno. Jakub Lichoń i Kacper Cichoń to wychowankowie Beniaminka Krosno. Łukasz Bujak to chłopak z Leska, który ostatnio grał w Ekoball Sanok. Ewentualne decyzje odnośnie ich przyszłości zapadną wkrótce. Będą oni obserwowani przez skautów KGHM Zagłębie podczas meczów ligowych na Podkarpaciu.

Jak mówili chłopcy treningi nie co różniły się od tych w Krośnie a poziom techniczny zawodników był wysoki. Walczyliśmy jednak na całego by każdy wiedział że na Podkarpaciu również są talenty. Nie odbiegaliśmy od kolegów z Lubina.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.