Prawie 40 wystawców zaprezentowało swoją ofertę w trakcie X Targów Pracy zorganizowanych przez PANS w Krośnie.
W tym roku podczas X jubileuszowej edycji Targów Pracy zorganizowanych przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie w kampusie techniczno-sportowym swoją ofertę zaprezentowało blisko 40 wystawców. Z zaproszenia skorzystało również 12 szkół ponadpodstawowych z Krosna i z regionu, a także studenci.

Dla zwiedzających targi była to niecodzienna okazja do spotkania z pracodawcami oraz ekspertami i specjalistami rynku pracy.

- Dzisiejsze targi są na pewno niepowtarzalną okazją do spotkania się, do wymiany informacji między partnerami biznesowymi, przedsiębiorcami, dyrektorami firm, a studentami i uczniami. Jest to też doskonała okazja do zaplanowania swojej przyszłej kariery zawodowej. W bezpośrednich rozmowach możemy dowiedzieć się na temat specyfiki danej firmy, warunków zatrudnienia. Krosno jest miastem, w którym warto pozostać, miastem, w którym warto zakładać swoje biznesy - powiedział dr hab. Zbigniew Barabasz, rektor PANS w Krośnie, prof. PANS, oficjalnie otwierając X Targi Pracy.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki przypomniał, że w Krośnie jest cały cykl działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim do stworzenia warunków do powstawania nowych innowacyjnych firm.

Targi Pracy i Akademicki Dzień Nauki w PANS w Krośnie

- Chcemy, aby absolwenci PANS korzystając z dobrodziejstwa zdobywania wiedzy na miejscu, mogli później ją przenosić do innowacyjnych zakładów pracy, które są lub będą powstawać w Krośnie. Sprzyjają temu dwie strefy inwestycyjne, jedna przy lotnisku, a druga terenie dawnego lotniska, które niedawno zostało przyłączone do Krosna. Miejmy nadzieję, że połączenie Krosna z innymi ośrodkami za pomocą drogi ekspresowej S19 poprawi naszą konkurencyjność wobec innych miast i regionów. Jestem przekonany, że warunki, które będziemy mogli stworzyć za kilka lat, będą przyciągały do Krosna nowych mieszkańców, studentów i pracowników - stwierdził prezydent Piotr Przytocki.

Jednym z wystawców na targach była firma Max-Stone, która wybudowała nowy zakład w strefie inwestycyjnej przy lotnisku w Krośnie.

- Prezentujemy ofertę naszych wyrobów, które produkujemy i dystrybuujemy. Są one związane z kamieniem dekoracyjnym pod marką Max-Stone. Mamy również drugą submarkę Fllow, która zajmuje się produkcją paneli tapicerowanych, czy lameli na filcu. Chcemy też pokazać młodemu pokoleniu, że firmy działające lokalnie także mogą być brendem międzynarodowym, gdyż od jakiegoś czasu zdobywamy rynki poza granicami kraju. Zachęcamy ewentualnych przyszłych naszych pracowników, by dołączyli do naszego zespołu, który cały czas się rozwija - Mariusz Brągiel, menadżer ds. sprzedaży firmy Max-Stone.

- Pokazujemy, jakie kierunki młodzież może u nas rozwijać, w jakich kierunkach my szkolimy i wdrażamy pracowników od samego początku stwierdzili Michał Mielnik, dyrektor produkcyjny firmy Max-Stone.

Agencja marketingowa KS zajmują się marketingiem w internecie, oferuje pracę dla programistów.

- Pozycjonujemy strony, robimy reklamy, prowadzimy FB dla naszych klientów, Szukamy programistów, który dołączą do naszego zespołu, a wkrótce będziemy szukać doradcy klienta - powiedziała Katarzyna Przepiórka-Caputa, HR & Office Manager agencji KS.

Targi Pracy i Akademicki Dzień Nauki w PANS w Krośnie

Swoje usługi podczas targów promował także Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie.

- Osoby, które nas odwiedzają są szczególnie zainteresowane ofertami pracy, formami wsparcia do 30 roku życia. Mówimy o stażach, bonach zatrudnieniowych, stażowych, szkoleniowych, na zasiedlenie. Informujemy też o barometrze zawodów, czyli jakie są deficytowe, nadwyżkowe oraz zrównoważone - powiedział Dawid Hłouszek z Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.

Na stoisku Komendy Miejskiej Policji w Krośnie można było dowiedzieć się o pracy w policji.

- Młodym ludziom, którzy przygotowują się do wybrania ścieżki życiowej, chcemy zaproponować służbę w formacji uzbrojonej, jaką jest policja. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla pracy na przykład w korporacji. Mówimy jak można zostać policjantem, jakie są kryteria przy przyjęciu, jakie są etapy rekrutacji - stwierdził asp. sztab. Marcin Krówka z KMP w Krośnie.

Targi Pracy i Akademicki Dzień Nauki w PANS w Krośnie

W ramach Targów Pracy zorganizowane zostało seminarium branżowe "(Nie)bezpieczni w sieci". W jego trakcie można było wysłuchać kilku prelekcji: "Jak przejąć całą sieć w pół godziny", "System bezpieczeństwa jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwa", "Bezpieczeństwo - to nie tylko firewalle czy UTMy", "Jak bezpiecznie przetwarzać informacje i dane osobowe?", "Profilaktyka nie tylko zdrowotna - jak dbać o bezpieczeństwo logowania", "Dane - nasz największy skarb, czyli jak zbudować bezpieczne środowisko pracy".

Z kolei ramach Akademickiego Dnia Nauki, chętni mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach oraz konkursach z nagrodami.
Była to również okazja do prezentacji studenckich kół naukowych działających w krośnieńskiej PANS:
SKN Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności: Zdrowie zaczyna się na talerzu
SKN Medialni: - Social Media Menager - zawód przyszłości
SKN Towaroznawców: Nieznane cechy produktów codziennych
SKN Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku: I Ty możesz uratować czyjeś życie!
SKN Neo:
Odkryj nowy świat dzięki okularom VR
Wykorzystaj druk 3D, aby ulepszyć swoją codzienność
Poczuj adrenalinę na symulatorze jazdy
SKN Planta Medica: Siła kolorów w ziołach
SKN Ekonomistów: Ekonomiczna wartość pieniądza
SKN Organizacji i Zarządzania: EkonoMistrz
SKN Rotor: 963km/l - Rekord Polski w naszych rękach. O tym jak zostaliśmy najlepszym zespołem w Polsce
SKN Wolontariatu Studenckiego: I Ty możesz być seniorem!
SKN Położnictwo: Noworodek i jego świat
SKN Twórczych Pedagogów: Jak rozwijać twórcze myślenie przez dobrą zabawę?
SKN vDesign: E-Motion & Construction
- pojazdy elektryczne: e-quad, rowery elektryczne
- projektowanie, budowa robotów mobilnych
SKN Gorgan: Czy w zimę, czy w lato chodź w góry, bo warto
SKN Tłumaczy "Przekładka": Wejdź z nami w inny świat!
Zakład Budownictwa: Projektowanie w systemie BIM
Zakład Inżynierii Środowiska: Przewody, rury, instalacje, sieci
Biuro Współpracy Międzynarodowej: Program Erasmus+.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.