Kolejna inicjatywa krośnieńskiej Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Tym razem skierowana do najmłodszych dzieci z Polski i Ukrainy.
Od kwietnia 2022 roku Fundacja Rozwoju Dzieci, w partnerstwie z UNICEF, Plan International, World Childhood Foundation i innymi międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi oraz we współpracy z samorządami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami, realizuje program "Spynka". Są to punkty opiekuńczo-edukacyjne dla dzieci polskich i ukraińskich tworzone w różnych miejscach w Polsce.

Dzisiaj (22 marca) Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci z Krosna uruchomiła dzisiaj oficjalnie Spynkę w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia DOM w Krośnie przy ul. Bohaterów Westerplatte 18A.

- Jako Fundacja zapewniamy dziecku przebywanie 8-9 godzin dziennie pod opieką wykwalifikowanej kadry w czasie, gdy na przykład mama poszukuje pracy - powiedziała Jadwiga Jagieło, prezes Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci.

Spynka w Krośnie

Opieką w krośnieńskiej Spynce może być objętych do 15 dzieci z Polski i Ukrainy do 5. roku życia. Do dyspozycji mają między innymi salę zabaw oraz tzw. salę poznawania świata.

- Prowadzona jest w niej terapia wielozmysłowa służąca do pobudzania zmysłów, głównie przez wzrok, ale też dotykowych, węchowych, dźwiękowych - powiedziała Elżbieta Janicka, terapeutka w sali doświadczania świata.

Korzystają również z całodziennego wyżywienia. Na razie projekt będzie trwał do końca czerwca 2023 roku.

Marcin Mołoń koordynator regionalny programu "Spynka" poinformował, że placówka w Krośnie jest już dziewiątą na Podkarpaciu. Pierwsze powstały w Rzeszowie, później w Dębicy, Przeworsku, Ustrzykach Dolnych i Boguchwale.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.