Znamy laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej organizowanego przez krośnieńskiego "Mechanika".
132 uczniów z 42 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego zgłoszonych zostało do jubileuszowej, dziesiątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Organizatorem tej, jak i poprzednich edycji był Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie.

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów, co świadczy o zainteresowaniu nowymi technologiami, ale także renomą konkursu jak i krośnieńskiej szkoły.

Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Krośnie

Konkurs wzorem lat ubiegłych był objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Został również wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej do rozwiązania był test jednokrotnego wyboru, w drugiej uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi w laboratoriach Centrum Kształcenia Zawodowego, w trzeciej była konkursowa jazda na czas z wykorzystaniem 4 symulatorów. Finał konkursu dla 10 najlepszych uczniów odbył się na symulatorze jazdy "Maluch". O wynikach rywalizacji zadecydowała sumaryczna liczba punktów z wszystkich części konkursowych.

Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Krośnie

Zwycięzcą konkursu okazał się Hubert Prugar ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie. W nagrodę odjechał na rowerze. Drugie miejsce zajął Alex Brózda ze Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Sieniawie (nagroda tablet), trzecie Hubert Piejko ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Solarza w Gaci koło Przeworska (nagroda głośnik bezprzewodowy). Sponsorem głównej nagrody była firma Eurosim3. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez firmę EBA, PGNiG Technologie S.A. oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.