W trakcie realizacji kampanii "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów zarówno przez zmotoryzowanych, jak też rowerzystów i pieszych.
Krośnieńscy policjanci realizowali działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 10 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Większość przypadków dotyczyła przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz wtargnięcia na jezdnię zza stojącego pojazdu.

Policjanci odnotowali również 9 wykroczeń związanych z ignorowaniem przepisów drogowych przez rowerzystów.

Mundurowi zwracali również uwagę na zachowania zmotoryzowanych względem niechronionych uczestników ruchu. Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 6 przypadków niestosowania się do zapisów prawa drogowego względem rowerzystów.

~Alek

23-03-2023 18:09 2 14

Przypominam, że drogi buduje się dla samochodów NIE DLA PIESZYCH dawanie coraz to nowych przywilejów pieszym i rowerzystom to pchanie ich w gips albo piach. Najważniejsze dla władzy jest to, że można karać kierowców by było na rozdawnictwo szczególnie w okresie przedwyborczym.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.