Czterech absolwentów Wydziału Prawa UR pochodzących z Krosna i okolic: Paweł Gromadzki, Kamil Kustroń, Tomasz Kustra i Rafał Mazur, tworzący zespół "Kapitał", wydało swoją pierwszą płytę. Gratulujemy!
Paweł Gromadzki, Kamil Kustroń, Tomasz Kustra i Rafał Mazur tworzą zespół rock and rollowy "Kapitał". Właśnie wydali swoją pierwszą płytę "Czas na mocne uderzenie", na której znalazło się piętnaście autorskich kompozycji utrzymanych w stylistyce lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku - złotej epoki mocnego uderzenia.

zespół kapitał

- To nasza pierwsza, autorska płyta. Oczywiście mamy nadzieję, że również nie ostatnia. Gramy razem już ponad dziesięć lat. Początki były bardzo skromne - jakieś garnki w garażu imitujące perkusję, do tego akustyczne gitary i wiele zapału - mówi Paweł Gromadzki (wokal, gitara rytmiczna).

Kamil Kustroń (gitara basowa) gra w zespole od jego powstania i zakładał go razem z Pawłem Gromadzkim.

- Na samym początku musieliśmy nauczyć się grać, a nie było to takie łatwe bo startowaliśmy prawie od "zera". Krok po kroku te nasze dźwięki zaczęły przypominać muzykę. Początkowo uczyliśmy się grać stare rock and rollowe klasyki - Elvisa, Chucka Berry'ego, Beatelsów, Little Richarda oraz polskich wykonawców big beatowych: Czerwonych Gitar, Niebiesko Czarnych. Zawsze z uśmiechem wspominamy te nasze początki, czyli duże braki w instrumentach i ogólna prowizorka, aby to wszystko nagłośnić, wieczne problemy - wspomina z uśmiechem Kamil Kustroń.

W 2018 roku do zespołu dołączył Rafał Mazur, wokalista i gitarzysta prowadzący.

- Pierwszy wspólny koncert zagraliśmy w Sanoku, na scenie w Muzeum Budownictwa Ludowego. Wcześniej grałem kilka lat w zespole The Reason i uczestniczyłem w kilku muzycznych projektach - opowiada Rafał Mazur.

zespół kapitał

Na płycie "Czas na mocne uderzenie" znalazły się utwory bardzo bliskie klasycznemu rock and rollowi, kolejna płyta do której zespół zaczyna się przygotowywać będzie nieco inna. Za nieco mocniejsze brzmienie odpowiada perkusista, Tomasz Kustra.

- Wcześniej występowałem z zespołem punkrockowym ThePresja. Słucham muzyki rockowej, rock and rolla i punkrocka. Gatunki te niosą ze sobą ładunek pozytywnej energii- mówi Tomek.

Rafał Mazur zaznacza, że sam lubi muzykę heavy metalową, rockową, ale zdarza się, że odsłuchuje utwory z pogranicza popu i rock and rolla.

- Uważam, że nasz zespół jest godny polecenia, ponieważ nasz styl jest w stanie trafić do każdego odbiorcy: zarówno do młodego jak i starszego słuchacza - mówi Rafał Mazur.

Paweł Gromadzki dodaje, że zespół "Kapitał" łączy różne gatunki muzyczne.

- Czymś, co wyróżnia nas spośród innych zespołów są z pewnością harmonie wokalne. Dość sporo śpiewamy w tercecie, starając się coraz bardziej rozbudowywać każdą partię. Ważne jest też to, by piosenki, tak jak dawniej możliwe były do wykonania przy ognisku, tylko z gitarą - podkreśla Paweł Gromadzki.

- Na pewno warto dać nam szansę i nas posłuchać. Nie dajemy się zaszufladkować w jednym miejscu i cały czas idziemy z duchem czasu tworząc nowe utwory które prezentujemy na koncertach muzycznych - mówią zgodnie członkowie zespołu.

Zespół Kapitał występuje od 2012 roku. Piosenki zespołu debiutowały na Podkarpackiej Scenie Przebojów Radia Rzeszów, wielokrotnie zajmując pierwsze miejsca. Zespół koncertuje na scenach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich - m.in. w Rzeszowie, Krakowie i Przemyślu.

Płyta "Czas na mocne uderzenie" dostępna jest w popularnych serwisach Youtube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7CjLGgQG7QDatRAA69Kin0YpWApaSv4e&fbclid=IwAR2OUcjlDhXtDgYsgLwmIN1JtiM3RoR_6wx003CqvnW_WHJp7crOrHbJ3ao (UWAGA! link będzie aktywny od 24 marca od godz. 19.00)

oraz Spotify:
https://open.spotify.com/album/5ctWxdrfXNm1qZ6uFMW7qM

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.