Funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, gdy ten przechadzał się jedną z ulic w miejscowości Cergowa.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz, przejeżdżał przez miejscowość Cergowa. Wówczas zwrócił uwagę na przechodzącego ulicą mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

- Gdy nieumundurowany policjant zbliżył się do mężczyzny, ten rozpoznał w nim dzielnicowego z dukielskiego komisariatu i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusz, zyskawszy pewność, że ma do czynienia z ukrywającym się od kilkunastu miesięcy przestępcą, pobiegł za nim. Chwilę później, w wyniku pieszego pościgu, policjant skutecznie zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusz podał mu swoje imię i nazwisko, miejsce pełnienia służby oraz okazał legitymację służbową, wskazując przyczynę podjęcia interwencji - informuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Zatrzymany przez dzielnicowego był bardzo pobudzony i agresywny, nie wykonywał wydawanych mu pleceń. W pewnym momencie mężczyzna odepchnął funkcjonariusza, usiłując oddalić się. Policjant zastosował techniki obezwładniające i udaremnił kolejną próbę ucieczki poszukiwanego.

- Po chwili, na miejsce dotarł powiadomiony wcześniej patrol, który doprowadził zatrzymanego do policyjnego aresztu. 58-letni mieszkaniec gminy Dukla trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa karę blisko 12 miesięcy pozbawienia wolności. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dukli udowodnił, że odpowiedzialność za właściwą realizację zadań służbowych, nie kończy się z chwilą zakończenia dyżuru - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.