W poniedziałek 1 czerwca odbył się krośnieński "Głos Profilaktyki". Jest to akcja, która promuje modę na życie wolne od uzależnień. Jej kulminacyjnym punktem jest wykonywany przez 60 sekund gest bicia serc, wolnych od przemocy i uzależnień.
Poza Zrywem Wolnych Serc program OGP obejmował: przedstawienie pt. "Ciuciubabka" w obsadzie Krośnieńskiej Grupy "Profilaktyka a Ty", twórcze działania przeciwko uzależnieniom, taniec integracyjny "belgijkę", warsztaty profilaktyczne - "Trzeźwe i twórcze myślenie" oraz animację środowiska lokalnego z wykorzystaniem krośnieńskiej ciuchci - "Pociąg do profilaktyki". Wszystko w trosce by uzależnienia nie odbierały wolności życia. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Krośnie

W akcji wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z krośnieńskich gimnazjów (Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4 oraz 5) oraz wolontariusze: ze Świetlicy w Ogródku Jordanowskim w Krośnie, z Krośnieńskiej Grupy "PaT" działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krośnie oraz z PCK.

Głos w sprawie twórczej profilaktyki zabrał Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Adam Pietrzkiewicz oraz Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, który oczytał również odezwę społeczności "PaT". Do akcji przeciwko uzależnieniom włączyli się również: Jolanta Matys Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, Zbigniew Kubit - przewodniczący Rady Miasta Krosna, Jolanta Kopciuch-Szmyd z-ca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna, Zygmunt Rysz naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna, Paweł Matelowski kierownik Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Marian Wszołek kierownik biura PCK w Krośnie oraz pracownicy Świetlicy w Ogródku Jordanowskim. W przedsięwzięciu wzięli również udział funkcjonariusze Policji: podinsp. Andrzej Stępień, asp. sztab. Beata Winiarska, st. asp. Jerzy Barczentewicz oraz mł. asp. Paweł Buczyński.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Krośnie

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Krośnie został zorganizowany przez Świetlicę w Ogródku Jordanowskim, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Urząd Miasta Krosna, Komendę Miejską Policji w Krośnie oraz Krośnieńską Grupę "PaT". Akcję zrealizowano w ramach programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty".