Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił tegoroczną edycję Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska. Na co można otrzymać dofinansowanie?
Celem programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że w uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na pięć grup.

W obecnej edycji programu poszerzono katalog grup zadań inwestycyjnych z trzech do pięciu. Grupa czwarta dotyczy inwestycji polegających na budowie kortów tenisowych o nawierzchni twardej wraz z zadaszeniem. Grupa piąta dedykowana jest budowie Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. Pozostałe trzy grupy są identyczne jak w latach poprzednich:
  • obiekty przyszkolne,

  • modernizacja infrastruktury sportowej, służącej klubom sportowym,

  • budowa ogólnodostępnej infrastruktury sportowej.


Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Środki przeznaczone na dofinansowywanie zadań w 2023 roku to 250 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 3 kwietnia i potrwa do 8 maja 2023 r.

- W ramach ubiegłorocznej edycji Sportowej Polski udało się dofinansować w sumie 223 inwestycje na łączną kwotę ponad 353 mln zł. Obiekty wybudowane, przebudowane lub zmodernizowane w ramach programu Sportowa Polska w największym stopniu odpowiadają rekreacyjnym i sportowym potrzebom społeczeństwa. Rozwój ogólnodostępnej, bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury sportowej to jeden z naszych priorytetów - powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.