Dyżur telefoniczny ZUS już 5 kwietnia na temat świadczenie 500+, aplikacja mZUS, mLegitymacja emeryta i rencisty.
Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 5 kwietnia na dyżur telefoniczny na temat świadczenia 500+ oraz aplikacji mZUS.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:
- Świadczenie wychowawcze 500+
Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy. Przysługuje ono na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek elektronicznie.

Jak złożyć wniosek o świadczenie 500+, kto i kiedy może składać wniosek do ZUS o świadczenie wychowawcze 500+, Platforma Usług Elektronicznych ZUS - jak założyć i jak składać wnioski o świadczenia?
- Aplikacja mZUS
Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Jak zainstalować aplikację, w jaki sposób uwierzytelnić aplikację mZUS, aby złożyć wniosek o świadczenie i jak ją połączyć z kontem na PUE ZUS?
- mLegitymacja
Od stycznia br. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. Podczas dyżuru ekspert wyjaśni m.in.: jak można uzyskać dostęp i jak aktywować mLegitymację, do czego służy mLegitymacja.

- Jakie są korzyści z przekazywania emerytur i rent na konto banków? Jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia?
Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania 5 kwietnia br.w godz.od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.