Zawodnicy UKS Skorpion wzięli udział w 'Ostrava Judo Open" oraz turnieju dla dzieci i młodzików Carpatia Cup w Jaśle.
W dniach od 18 do 19 marca w czeskiej Ostravie odbył się "Ostrava Judo Open" w kategorii młodzika (U16), kadeta (U18), juniora (U23) oraz kategorii dzieci starszych (U14).

Judocy Skorpion Judo Krosno wystartowali w kategoriach U23 Oliwia Ziewalicz (+78kg), U18 Magdalena Wałęga (-57kg) i U14 Agnieszka Mercik (-48kg) i Hanna Borkowska.(-57kg). Zawody są jednocześnie Pucharem Czech i w tej części Europy są najmocniejszym i najbardziej prestiżowym turniejem judo w tych kategoriach wiekowych.

turniej w Ostravie

Turniej zgromadził 1394 zawodników ze 194 klubów z 12 państw. Zawodniczki Oliwia i Magdalena w zawodach startowały trzeci raz (poprzednio 2019 i 2020, następne lata przez pandemię zawody nie odbywały się w obsadzie międzynarodowej) i tak jak w poprzednich latach stawały na podium, tak na tegorocznych zajęły miejsca medalowe: Oliwa 2 miejsce, natomiast Magdalena 3.

Najmłodszym Skorpionom Agnieszce Mercik i Hannie Borkowskiej nie udało się przebić do strefy medalowej - swoje walki zakończyły na eliminacjach. W zawodach wystartowała również inna krośnianka Anna Bednarz reprezentująca klub "15 Krosno". Ania w kategorii U23 - 63kg wywalczyła srebro.

turniej w Jaśle

W dniu 25 marca w Jaśle odbył się turniej dla dzieci i młodzików Carpatia Cup. Młodzi zawodnicy dali wiele emocjonujących walk co niektórym dało miejsca medalowe:
- Agnieszka Mercik II miejsce
- Maja Staszewska III miejsce
- Franciszek Glazer II miejsce
- Kornel Szczypiński V miejsce
- Alan Węgrzyn ,Hania Borkowska po jednej wygranej walce.

Ula Glazer, Iwona Bobusia ,Karol Osuch odpadli z turnieju po walkach eliminacyjnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.