W Niedzielę Palmową 2 kwietnia odbył się kolejny organizowany przez Ośrodek Kultury w Dukli "Świąteczny Kiermasz Wielkanocny".
Od godziny 12:00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli na przygotowanych stoiskach królowały domowe wypieki, wielkanocne smakołyki i świąteczne rękodzieło. W tegorocznej edycji Kiermaszu udział wzięło 7 Kół Gospodyń z terenu gminy Dukla:

KGW z Mszany - prezentując tradycyjne pisanki, stroiki świąteczne i ciasta
KGW z Myszkowskiego - oprócz świątecznych wypieków wyróżniało się szydełkowanym rękodziełem, m.in. serwetami i ozdobnymi mitenkami
KGW Nadole - na stoisku królował domowy zakwas na żurek, a także rozgrzewające nalewki, świąteczne słodkości i wyroby rękodzielnicze
KGW z Teodorówki - z domowym pszennym chlebem, piaskowym królikiem i stroikami
KGW z Tylawy - zaproponowało wiązanki bazi i bukszpanu, babki oraz baranki z masła do wielkanocnego koszyka
KGW z Zawadki Rymanowskiej - z chrzanem domowej roboty, swojskimi chlebami (z suszonymi pomidorami, żurawiną), stroikami świątecznymi i różnymi rodzajami ciast i ciasteczek
KGW ze Zboisk - zaprezentowało m.in. wyroby z czosnkiem niedźwiedzim: masło, sól i pesto; własnoręcznie wypiekane chleby (ze słonecznikiem, otrębami, płatkami owsianymi), pasztety, klopsy, smalczyk oraz rękodzieło.

Kiermasz Wielkanocny w Dukli

Podczas Kiermaszu swoją twórczość zaprezentowała również Beata Witkowska, mieszkanka gminy Dukla. Na jej stosiku można było podziwiać wielkanocne stroiki oraz bukiety z kwiatów ze wstążki satynowej.

Kiermasz Wielkanocny w Dukli

Podczas Kiermaszu tradycyjnie już odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursów: "V Gminnego Dyktanda Złotosłów", "Gry słownej" oraz "Konkursu na najpiękniejszą pisankę, kraszankę, malowankę, stroik i palmę wielkanocną". Łącznie komisje konkursowe wyróżniły 62 osoby. W galerii na piętrze Transgranicznego Centrum Wymiany Kulturalnej przygotowano wystawę składającą się z nagrodzonych prac plastycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.