Posłuchaj:

We wszystkich kościołach w Wielką Sobotę odbywa się święcenie pokarmów. W Krośnie tradycyjne święcenie pokarmów odbyło się również na rynku.
Proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krośnie ks. prałat Andrzej Chmura, gwardian klasztoru i proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krośnie o. Piotr Micał i dyrektor Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas w Krośnie ks. Andrzej Dec poświęcili w samo południe pokarmy przyniesione na rynek przez krośnian.

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych na rynku w Krośnie

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych i prezydenta Krosna zgromadziło wielu mieszkańców. Przynieśli oni w koszyczkach pokarmy, które trafią na wielkanocny stół. Co w nich było? Tradycyjnie jajka, chleb, wędliny, chrzan i sól. Ale też sery, babki wielkanocne czy masło. Wiele koszyczków przybranych było bukszpanem.

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych na rynku w Krośnie

Życzenia mieszkańcom złożył ks. prałat Andrzej Chmura, prezydent Krosna Piotr Przytocki, posłanka Joanna Frydrych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna Robert Hanusek i prezydent Stowarzyszenia Unia Przedsiębiorczych Paweł Bachota.

Na koniec zgromadzeni podzielili się jajkiem, składając sobie nawzajem świąteczne życzenia.

~Brawo my

09-04-2023 22:17 4 26

Piękna tradycja i cieszę się że ją mamy.
Odpowiedz

~Clandestino

08-04-2023 22:59 13 7

Chrześcijanie nie znają treści biblii i dlatego ochoczo praktykują pogaństwo za aprobatą kapłanów. Takie fajne fixum dyrdum po polsku. Hehehehe...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.