Słuchacze II roku Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie, kształcący się w zawodzie animator fotografii, zapraszają na wystawę "Dni Autorskie".
Na wystawie zaprezentowane będą fotografie z tematów: architektura, martwa natura, detal, temat dowolny, temat krośnieński, pejzaż i portret. Wykonane zdjęcia wymagały dostosowania się do kryteriów i założeń danego motywu oraz zaprezentowania subiektywnego patrzenia na konkretne zagadnienia.

Wystawa: Dni Autorskie. Fotografia
Termin: 7 - 22 kwietnia 2023
Wernisaż: 13 kwietnia (czwartek) 2023 r., godz. 18:00
Autorzy: Karina Czerwonka-Szałankiewicz, Damian Frydrych, Klaudia Glazar, Wiktoria Kucharska, Małgorzata Truś, Hubert Żak

Wystawa "Dni Autorskie" daje możliwość wyrażenia opinii i emocji związanych z prezentowanymi fotografiami.

Nasze widzenie świata to fotograficzne kadry oraz cytaty naszych fotograficznych mistrzów.

Karina Czerwonka-Szałankiewicz:
"Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów, chciałbym stosować go tak, by to co niewidzialne dla oczu, stało się widzialne."
- Wynn Bullock

Damian Frydrych:
"Istnieją dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią. I dla tych nie istnieje zwyczajność - każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji." - Ernst Haas

Klaudia Glazar:
"Kiedy fotografuję to otwartym okiem patrzę na świat a zamkniętym spoglądam w głąb siebie." - Henri Cartier-Bresson

Wiktoria Kucharska:
"Fotograf nie przestaje widzieć, nie przestaje kadrować, nie włącza się i nie wyłącza jak aparat. Jest fotografem przez cały czas." - Annie Leibovitz

Małgorzata Truś:
"Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył." - Robert Bresson

Hubert Żak:
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali." - Don McCullin

Autorzy wystawy: Karina, Damian, Klaudia, Wiktoria, Małgorzata i Hubert, prezentują odmienny sposób patrzenia na otaczający świat oraz zauważają w nim różne oblicza piękna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.