Ważna informacja dla mieszkańców Krosna posiadających czworonożnych towarzyszy: psa, bądź kota.
Urząd Miasta Krosna przypomina, że każdy pies, który żyje na terenie miasta powinien być zgłoszony w urzędzie, a jego właściciel ma obowiązek płacenia opłaty z tego tytułu. Obecnie ta kwota wynosi 100 zł. Jeżeli jednak pies jest oznakowany mikroczipem i został zarejestrowany w bazie, właściciel płaci tylko połowę kwoty czyli 50 zł. W przypadku śmierci zwierzęcia lub sprzedaży czy oddania czworonoga, właściciel powinien poinformować o tym fakcie urząd, a zwierzę jest wykreślone z ewidencji, co jest podstawą do zaprzestania naliczania opłaty.

Od tego roku także właściciele kotów mają możliwość wszczepienia mikroczipa swoim mruczkom. Aby skorzystać z możliwości bezpłatnego oznakowania kota zwierzę musi być wysterylizowane lub wykastrowane. Po oznakowaniu dane psa lub kota zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Staży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie zwierzęcia w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli zwierząt żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory.

Aby oznakować zwierzę, wystarczy udać się z psem lub kotem i jego książeczką zdrowia do jednej z wyznaczonych lecznic i zaczipować czworonoga.
Lecznice prowadzące bezpłatną akcję znakowania psów i kotów dla mieszkańców miasta Krosna:
  • Gabinet Weterynaryjny REKSIO - Krosno, ul. Wojska Polskiego 41, tel. 13 42 012 96

  • Gabinet Weterynaryjny ANIMALS - Krosno, ul. Łukasiewicza 95, tel. 502 930 915,

  • Przychodnia Weterynaryjna VETMEDICA - Krosno, ul. Ściegiennego 6, tel. 13 43 613 60.

Akcja potrwa do 10 grudnia lub do wykorzystania wszystkich mikroczipów.

~Clandestino

12-04-2023 05:23 17 11

Klatka jest otwarta ale lemingi postanowiły się w niej wygodnie urządzić. Na zewnątrz czeka przerażająca wolność Lemingradzie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.