Posłuchaj:

Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie w finale XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej w Poznaniu. W rankingu nauczycieli zwyciężył Piotr Boś.
Tegoroczny finał XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej odbył się 31 marca 2023 r. w czasie trwania Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Rywalizowało w nim 480 uczniów z całej Polski, w tym dziesięciu reprezentantów Zespołu Szkół Mechanicznych z Krosna.

Sukces uczniów Mechanika w Krośnie

Według regulaminu, 5 uczniów reprezentujących szkołę z najlepszymi wynikami z półfinału walczyć miało o podium dla swojej szkoły. Uczniowie "Mechanika" zdobyli drugie miejsce wśród 48 startujących szkół z całej Polski. Dodatkowo Sebastian Głód - uczeń III klasy Branżowej Szkoły I st. również zajął drugie miejsce indywidualnie.

Sukces uczniów Mechanika w Krośnie

Suma punktów uzyskana przez całą dziesięcioosobową drużynę dała opiekunowi Piotrowi Bosiowi pierwsze miejsce w rankingu nauczycieli.

- Miesiące żmudnej nauki, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, zaowocowały. Dodatkowo sukcesowi temu sprzyjało bardzo dobre wyposażenie pracowni szkolnych, dostęp do nowoczesnej techniki, doskonała kadra pasjonatów oraz atmosfera panująca w szkole co w sumie wspierało rozwój młodych ludzi, a ich sukcesy w ogólnopolskich konkursach tylko to potwierdzają. Warto także zaznaczyć, że konkurs ten organizowali pracodawcy i przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej. Nikt tak nie zna rynku pracy jak to środowisko. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Mechanik zajął tak wysokie punktowane miejsce jak oraz uczniowie indywidualnie. Potwierdza się to, że w Mechaniku wysokiej klasy sprzęt dydaktyczny, organizacja zajęć, kadra o wysokich kwalifikacjach oraz praktyki zawodowe również w UE, doskonale przygotowują fachowców do pracy w firmach nowoczesnych technologii, a w tym wypadku w firmach branży motoryzacyjnej. Wysokie kompetencje oraz wiedza uczniów, a później absolwentów otwierają drzwi do najlepszych firm samochodowych - czytamy na stronie Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu

Wyjazd do Poznania połączony był też ze zwiedzaniem stolicy Wielkopolski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się między innymi Muzeum Broni Pancernej z "Rudym" znanym z filmu "Czterej pancerni i pies", Muzeum Uzbrojenia z samolotami czy Muzeum "Armii Poznań" z wyposażeniem żołnierzy z 1939 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.