Posłuchaj:

Ponad 400 uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami skorzystało z zaproszenia Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie na dzisiejszy (14 kwietnia) dzień otwarty. Mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą Naftówki.
W Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie zorganizowany został 14 kwietnia dzień otwarty. Szkoła z 75-letnią tradycją, której patronem jest Ignacy Łukasiewicz, jest jedyną placówką w Polsce kształcącą w kierunkach naftowo - wiertniczo - eksploatacyjnych.

- Nasi uczniowie, oprócz kształcenia ogólnego i zawodowego, odbywają praktyki zawodowe, zajęcia praktyczne i ćwiczenia terenowe, podczas których zdobywają umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Zdobywają też dodatkowe uprawnienia, a chętni mogą kontynuować swoją edukację na wyższych uczelniach - powiedziała Dorota Rohan, wicedyrektor Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie.

Dzień otwarty w Naftówce

Dorota Rohan zwróciła także uwagę na silny związek szkoły z firmami działającymi w obszarze wiertnictwa i eksploatacji otworowej złóż, co wyróżnia ją na tle innych placówek edukacyjnych miasta i regionu.

- Ta różnorodność i łączność z branżą to także piękna tradycja górnicza, którą pielęgnujemy i przekazujemy uczniom. Nasza Naftówka to tradycja, doświadczenie i nowoczesność - dodała Dorota Rohan.

Podczas dnia otwartego uczniowie szkół podstawowych zapoznali się z ofertą edukacyjną Naftówki, zwiedzili pracownie, wzięli udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących.

Dzień otwarty w Naftówce

Dzisiejszy "spacer po szkole" obejmował między innymi spotkanie z uczniami i nauczycielami; pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; warsztaty geologiczne z mikroskopowym i makroskopowym rozpoznawaniem skał, prezentacją kamieni i minerałów ozdobnych oraz badaniem chemicznym skał; pokazy w pracowni chemicznej z wykorzystaniem również elektrolizera wodorowego; prezentacje i pokazy z wykorzystaniem makiet i urządzeń wiertniczych w pracowni wiertniczo-eksploatacyjnej; pokazy i prezentacje w pracowni gazowniczo-spawalniczej (zgrzewanie doczołowe i elektrooporowe z wykorzystaniem rur PE, zaciskanie instalacji gazowej z rur miedzianych); konkurs logistyczny "Logistyka bez tajemnic"; prezentację pracowni językowej oraz prezentację "geologii w życiu codziennym", w tym prezentację kolekcji biżuterii z kamieni naturalnych oraz konkurs rozpoznawania biżuterii naturalnej i sztucznej.

Dzień otwarty w Naftówce

Przez kilka godzin mury szkoły odwiedziło około 400 uczniów klas ósmych, nauczycieli oraz rodziców z około dwudziestu szkół podstawowych z: Wróblika Szlacheckiego, Beska, Wrocanki, Równego, Jasła, Jasionowa, Jabłonicy Polskiej, Głębokiego, Węglówki, Odrzykonia, Woli Jasienickiej, Rzepiennika Biskupiego, Jedlicza, Rogów oraz krośnieńskich szkół podstawowych nr 4, 5, 6, 14 i 15.

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie oferuje kształcenie w technikum (technik: spawalnictwa, wiertnik, geolog, gazownictwa, górnictwa otworowego, logistyk), liceum ogólnokształcącym (ratowniczo-obronny, bezpieczeństwo wewnętrzne) oraz branżowej szkole I stopnia (ślusarz).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.