Osiem zastępów strażaków walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Przybówce. Ogień pojawił się w piątek przed godz. 15:00.
Pożar wybuchł w częściowo murowanym budynku gospodarczym w Przybówce (Gmina Wojaszówka), przed godz. 15:00. Dyżurny straży pożarnej zadysponował na miejsce dwa ciężkie zastępy gaśnicze z JRG PSP Krosno oraz sześć zastępów OSP z Bratkówki i okolicznych miejscowości.

Jeszcze przed przybyciem strażaków w gaszeniu i ratowaniu dobytku pomagali sąsiedzi i znajomi właścicieli. Istniało poważne zagrożenie, że ogień przeniesie się na pobliski budynek mieszkalny.Udało się uratować ciągnik i zwierzęta gospodarcze. Niestety podczas ratowania dobytku poparzony został jego właściciel, któremu w pierwszej kolejności pomocy udzielili strażacy.

Na miejscu pożaru oprócz straży pożarnej przybyła obsada karetki pogotowia, która przewiozła do szpitala poparzonego mężczyznę oraz patrol policji. Akcją gaśniczą dowodził Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krośnie bryg. Paweł Gaj.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.