W Długiem odbył się I Dłużański Charytatywny Bieg na Orientację. Głównym celem imprezy jaki przeświecał organizatorom, oprócz oczywiście rywalizacji sportowej, było zebranie środków na wsparcie rehabilitacji i powrotu do zdrowia dla Grzegorza Kudasika.
W sobotę (15 kwietnia) w Długiem odbył się I Dłużański Charytatywny Bieg na Orientację. Pomysł na imprezę zrodził się w głowach druhów OSP Długie Mateusza Wiśniowskiego oraz Jarosława Krawczyka, a do organizacji wydarzenia włączyła się Gmina Jedlicze, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Długiem oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

Głównym celem imprezy jaki przeświecał organizatorom, oprócz oczywiście rywalizacji sportowej, było zebranie jak największej ilości środków na wsparcie rehabilitacji i powrotu do zdrowia dla Grzegorza Kudasika, byłego pracownika min. Szkoły Podstawowej w Długiem oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

bieg w Długiem

Dzięki hojności uczestników udało się zebrać łącznie kwotę 3 940,00 zł i 60 euro. Zawody nieoczekiwanie przybrały charakter międzynarodowy, z racji udziału w niej zawodnika z Niemiec. Stało się to w związku z nieoczekiwaną wizytą podczas zawodów aktualnie przebywających w gminie gości z Bawarii.

Oprócz 35 osobowej delegacji na czele z Burmistrzem Mallersdorf - Pfaffenberg Christianem Dobmeierem, uroczystość otwarcia swoją obecnością uświetnili Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Marcin Filip, Przewodnicząca KGW w DługiemEwa Michniewska, Prezes OSP Długie Józef Tucki oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 70 zawodników, którzy mieli do wyboru udział w biegu głównym na dystansie 15 km oraz w biegu rekreacyjnym, którego trasa liczyła 6 km.

bieg w Długiem

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Bieg główny:
Organizator przyznał 3 równorzędne nagrody za zajęcie pierwszego miejsca "ex aequo" dla Roberta Glenia, Sławomira Prętnika oraz Tomasza Ancygiera. Zwycięzcy ukończyli bieg w czasie 1 godziny i 22 minuty.

Bieg rekreacyjny:
1. Jakub i Antek Kmiecik
2. Grzegorz i Malwina Bobrowscy
3. Konrad i Bartosz Bil oraz Justyna Wandzel

Organizator przyznał nagrody dodatkowe w kategoriach:
Najlepszy strażak - Jakub Bobrowski, druh z OSP Długie
Najlepszy z Gminy Jedlicze - Bartłomiej Gajda z Podniebyla
Najlepszy nauczyciel - Marta Anioł z Golcowej
Najmłodsza uczestniczka - Zuzanna Chilik z Rogów
Najmłodszy uczestnik - Michał Betlej z Rogów.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.