Posłuchaj:

Po raz piąty Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie zorganizował dzień otwarty mający na celu przybliżenie uczniom klasy ósmej szkół podstawowych kształcenie zawodowe.
W tym roku dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie pod nazwą "Event młodych przedsiębiorców" odbył się 19 kwietnia.

Event młodych przedsiębiorców w Szpetnarze

Jest to impreza, która ma przybliżyć uczniom klasy ósmej ze szkół podstawowych wartości kształcenia zawodowego, pokazania potrzeb takiego kształcenia młodych ludzi oraz innowacyjności w tym nauczaniu.

- Nasza szkoła od samego początku bardzo dużą wagę przywiązuje do właściwego, na jak najwyższym poziomie kształcenia zawodowego uczniów, tak teoretycznego, jak i praktycznego. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywają pracodawcy, którzy przygotowują uczniów do wykonywania pracy w dorosłym życiu. Chciałbym im za to bardzo podziękować - powiedział Bogdan Skotnicki, dyrektor ZSP nr 2 w Krośnie.

Event młodych przedsiębiorców w Szpetnarze

Podczas dnia otwartego zaprezentowało się blisko 40 wystawców. Uczniowie klas ósmych mogli zapoznać się z ofertą kształcenia ZSP nr 2 na nowy rok szkolny w technikum (technik analityk, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności - cukiernik), branżowej szkole I stopnia (fryzjer, cukiernik, kucharz) oraz branżowej szkole zawodowej I stopnia w klasie wielozawodowej.
Odbył się również pokaz produkcji pralin - temperowania czekolady w wykonaniu Piotra Jastrzębskiego (Atelier Di Chocolate we Wrocance) oraz pokaz barmański, który zaprezentował Radomir Skwara ("Zielony Domek" w Rymanowie-Zdroju).

W ciągu kilku godzin szkołę odwiedziło blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych z: Węglówki, Głowienki, Chorkówki, Świerzowej Polskiej, Jaślisk, Bóbrki, Szebni, Lutczy oraz krośnieńskich szkół podstawowych nr 4, 8, 10, 6, 14 i 15.

Event młodych przedsiębiorców w Szpetnarze

ZSP nr 2 w Krośnie zorganizował event przy współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych i Hufcem Pracy 9-10 w Krośnie. W oficjalnym otwarciu wzięli udział między innymi przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. PANS, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Janusz Fic oraz Marlena Gierucka, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Krosna.

- Zależy nam bardzo na promocji kierunków kształcenia zawodowego w krośnieńskich szkołach ponadpodstawowych. Nasze szkoły kształcą w wielu zawodach i co bardzo ważne i na co kładziemy nacisk, nie konkurują między sobą takimi samymi kierunkami kształcenia - podkreślił zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran.

Honorowy patronat nad eventem sprawował prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.