Od piątku (21.04) wchodzi w życie zmieniona uchwała określająca zasady płatnego parkowania w Krośnie. Sprawdź, co się zmieni.
Od najbliższego piątku zmieniają się zasady płatnego parkowania w Krośnie. Zmieniają się godziny pobierania opłat i wysokość kary za brak biletu z parkometru. Nie będzie już bezpłatnych abonamentów "0" dla przedsiębiorców i mieszkańców, ale będą oni mogli je nabyć na preferencyjnych warunkach.

Najważniejsze zmiany dotyczące strefy płatnego parkowania:
- zmienia się godzina pobierania opłat za parkowanie - opłaty są naliczane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00;
- brak biletu parkingowego wiąże się z naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 100 zł. Opłata może zostać zmniejszona do 50 zł, jeśli zostanie uregulowana w ciągu 7 dni;
- zostały zniesione bezpłatne abonamenty "0" dla mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących działalność w strefie płatnego parkowania;
- wprowadzona została nowa stawka opłaty za abonament miesięczny zwykły za parkowanie jednego pojazdu samochodowego w I strefie w wysokości 180 zł, a w II strefie płatnego parkowania w wysokości 90 zł;
- dla właścicieli (współwłaścicieli i użytkowników) pojazdów, którzy mieszkają lub prowadzą działalność gospodarczą w strefie płatnego parkowania przewidziano preferencyjne warunki zakupu abonamentów, na podstawie których mogą oni parkować na terenie tej strefy. Abonament może zostać zakupiony dla maksymalnie dwóch pojazdów, których numer rejestracyjny będzie umieszczony na karcie abonamentu;
- abonament można wykupić na okres 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy, 12 miesięcy. Za wydanie duplikatu abonamentu pobierana będzie opłata w wysokości 20 zł.

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić abonament na preferencyjnych warunkach muszą złożyć wniosek. Druki są do pobrania na stronie internetowej miasta Krosna.

Wypełnione wnioski należy składać na Kancelarii Urzędu Miasta Krosna przy ul. Staszica 2 lub ul. Lwowskiej 28a, lub na adres mailowy: wd@um.krosno.pl

Opłata za abonament pobierana będzie w chwili odbioru karty abonamentowej. Przy stanowisku pracownika wydającego abonamenty (tylko kartą) lub w kasie Urzędu Miasta.

~dziadek

21-04-2023 13:12 10 16

Jeżdżąc po mieście, często zwracam uwagę na świecące pustkami płatne parkingi. Znajdujące się na ul. Naftowej przy dworcu autobusowym, oraz na ul. Mielczarskiego obok Fullmarketu. Zastanawiam się czy jakikolwiek sens miało założenie drogich biletomatów? Wątpię czy są one w stanie "zarobić" na siebie i pensję dla osób je obsługujących?
Odpowiedz

~ja pan

20-04-2023 23:23 8 11

rozumiem że zasady dla niepełnosprawnych pozostają bez zmian , czyli parkowanie gratis? Pozostaje też z nadzieją że przeganianie niepełnosprawnego z rynku " bo monitoring sobie nie życzy" to był jednostkowy przypadek? I nie trzeba będzie skarżyć miasta o jawna dyskryminację ? Tak tylko pytam :-)
Odpowiedz

~Zdzichu

19-04-2023 23:56 10 10

Przykoś i spółka ciągną skąd się da na swe zwichrowane pomysły, łatanie dziurawego budżetu i spłatę ogromnych długów. Tylko czy mieszkańców Krosna stać na takie pomysły?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.