Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie zaprosił uczniów klas ósmych szkół podstawowych na Piknik Zawodowy ELEKTROSUKCES. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Piknik Zawodowy ELEKTROSUKCES w popularnym krośnieńskim Elektryku został zorganizowany w piątek (20 kwietnia). Wydarzenie miało na celu przybliżenie młodzieży ze szkół podstawowych oferty edukacyjnej szkoły, kładąc szczególny nacisk na kierunki zawodowe.

- W sposób szczególny chcieliśmy zaprezentować kierunki kształcenia w naszym Technikum, czyli technik elektryk, technik elektronik z innowacją elektronik samochodowy, technik automatyk, technik programista oraz technik informatyk - powiedział Marek Kubit, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

Elektrosukces w krośnieńskim Elektryku

Bogusława Prajznar, kierownik kształcenia praktycznego w Elektryku podkreśliła, że szkoła zajmuje czołowe pozycje w rankingach szkół nie tylko w Krośnie, czy na Podkarpaciu, ale także w kraju.

- Nasze Technikum to jedno z najlepszych w Polsce, a nasi absolwenci to poszukiwani i cenieni pracownicy. Wielu z nich odnosi duże sukcesy zawodowe, ale także zakładają i prowadzą z powodzeniem swoje firmy. Z wieloma mamy kontakt do dziś, gdyż dzisiaj to oni chętnie zatrudniają naszych absolwentów - dodała Bogusława Prajznar.

Elektrosukces w krośnieńskim Elektryku

W pikniku wzięło udział kilkunastu pracodawców, którzy współpracują ze szkołą oraz oferują miejsca pracy absolwentom, a także Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie.

Młodzież miała okazję brać udział w pokazach, ćwiczeniach i warsztatach na pracowniach zawodowych, zwiedzić szkołę zapoznając się z bazĄ dydaktyczną, a także możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami.

Z zaproszenia Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie skorzystało blisko 500 uczniów z klas ósmych szkół podstawowych w Dobieszynie, Wrocance, Żarnowcu, Wojaszówce, Bratkówce, Przybówce, Świerzowej Polskiej, Moderówce, Krościenku Wyżnym, Potoku, Ustrobnej, Jedliczu, Jaszczwi, krośnieńskie szkoły podstawowe nr: 4, 12, 10, 15, 14, 3, 8, 7 oraz dodatkowo ponad 100 osób indywidualnych, które nie zgłosiły wcześniej przyjazdu.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Kreujemy+Rozwijamy+Ożywiamy+Stymulujemy+Nakreślamy+Odmieniamy=KROSNO" realizowanym w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz z budżetu państwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.