Posłuchaj:

65 kadetów z trzech klas pierwszych mundurowych certyfikowanych przez MON Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym złożyło wczoraj ślubowanie.
20 kwietnia w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym na placu apelowym przed Centrum Pracy z Młodzieżą odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy z 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej na czele z dowódcą podkarpackich Terytorialsów pułkownikiem Michałem Małyską.

Ślubowanie w Miejscu Piastowym uczniów

Ks. dr Leszek Przybylski, dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym podkreślił, że ślubowanie odbywa się w czasie, kiedy świat skaleczony toczącą się obok naszych granic wojną szuka stabilnej przyszłości, a poczucie bezpieczeństwa staje się doświadczeniem bezcennym.

- W tych okolicznościach buduje nas gotowość do pracy nad sobą, ćwiczeń i kształcenia osobowości młodych ludzi, dziewcząt i chłopców, uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Przybywając na tę uroczystość autoryzujemy ich zapał i wysiłek. Wyrażamy także szacunek za gotowość do służby Bogu, Ojczyźnie i własnemu otoczeniu - powiedział ks. dr Leszek Przybylski.

Ślubowanie w Miejscu Piastowym uczniów

MZSP w Miejscu Piastowym kształci obecnie ponad 900 uczniów na 14 kierunkach. W dziewięciu oddziałach klas mundurowych naukę pobiera 263 uczniów. Wczoraj ślubowanie złożyło 65 kadetów z trzech klas pierwszych mundurowych certyfikowanych przez MON.

Oprawę uroczystości, która przebiegała zgodnie z pełnym ceremoniałem wojskowym, a zakończyła ją defilada, stanowiła Kompania Honorowa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pod dowództwem podporucznika Piotra Chmaja oraz Orkiestra Garnizonu Rzeszów.

Ślubowanie w Miejscu Piastowym uczniów

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi poseł Adam Śnieżek z Sejmowej Komisji Obrony Narodowej; ks. abp. Józef Michalik z Przemyśla; Lucyna Opoń, kierownik Oddziału jakości i Zarządzania Edukacją w Krośnie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty; wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik; wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik; komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.