Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie ćwiczyli swoje umiejętności w Miejscu Piastowym. Wykorzystywali do tego śmigłowiec S-70i Black Hawk z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.
Podkarpaccy kontrterroryści ciągle doskonalą swoje umiejętności i regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach. Kilka dni temu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze z innych służb ćwiczyli w różnych lokalizacjach, obiektach i budynkach na terenie województwa z wykorzystaniem policyjnego Black Hawka.

Początek szkolenia obejmował jak zwykle warsztaty teoretyczne. Uczestnicy zapoznali się z topografią terenu i obiektami, na których planowano ćwiczenia. Omówili możliwe zagrożenia i szukali najlepszych rozwiązań.Następny etap to przede wszystkich zajęcia praktyczne. Przed przystąpieniem do realizacji zaplanowanych ćwiczeń w Miejscu Piastowym w powiecie krośnieńskim uczestnicy zapoznali się ze specyfiką śmigłowca oraz warunkami bezpieczeństwa zarówno na pokładzie maszyny, jak w bezpośrednim jego otoczeniu. Po starcie z placu manewrowego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie udali się w wyznaczony rejon, by ćwiczyć m.in. desant i ewakuację z wykorzystaniem technik linowych w otwartej przestrzeni i przy budynkach oraz wejścia do trudnodostępnych miejsc w celu zatrzymania przestępców.

Policyjni kontrterroryści ćwiczyli w Miejscu Piastowym

Kilkudniowe warsztaty pozwoliły przećwiczyć różne warianty i założenia oraz przygotować się do realnych działań kontrterrorystycznych w rejonie przygranicznym korzystając z floty Lotnictwa Policji. Wtedy gdy jest potrzeba szybkiego i dynamicznego przetransportowania, desantu czy ewakuacji funkcjonariuszy, śmigłowiec sprawdza się idealnie.

~mia

27-04-2023 21:33 2 2

Widziałam, powiem szczerze, że się przestraszyłam.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.