W dniach 05-07 czerwca odbyło się święto piłkarstwa dziecięcego. V Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Sokolika U-10 to była klasa sama w sobie.
Do Starego Sącza koordynator turnieju "człowiek orkiestra" Tomasz Popiela ściągnął niesamowite zespoły, które wspaniale pracują z młodzieżą. Beniaminek Krosno okazał się największą niespodzianką prestiżowego turnieju. Mało kto się spodziewał, że biało niebiescy zdystansują takie drużyny jak: Legia Warszawa, Nottingham Forest, Escola Barcelona, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, AP 21 Kraków czy Arka Gdynia.

6 miejsce (4 z drużyn z Polski) w stawce 24 zespołów w takim turnieju to ogromny sukces Szkółki Piłkarskiej Beniaminek. Podopieczni trenera Roberta Rachwała przeżyli niesamowitą przygodę. Mięli wsparcie świetnych kibiców, którzy stworzyli najlepszy doping.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Dynamo Kijów (UKR)
2. Karpaty Lwów (UKR)
3. Pogoń Szczecin
4. Sandecja Nowy Sącz
5. Lech Poznań
6. Beniaminek Krosno
7. Legia Warszawa
8. AP 21 Kraków
9. Escola Barcelona
10. Arka Gdynia
11. Nottingham Forest (ANG)
12. MFK Vranov (SŁO)
13. Jagiellonia Białystok
14. Dunajec Nowy Sącz
15. E.S. Lambres (FRA)
16. CSFA Malacky (CZE)
17. Wisła Kraków
18. Akademia 2012 Nowy Sącz
19. AP Krzeszowice
20. FC Wrocław
21. Olympic Wrocław
22. Zagłębie Sosnowiec
23. Sokoliki Stary Sącz
24. FK Liepaja (ŁOTWA)

Mecze Beniaminka
Beniaminek Krosno - FK Liepaja ( Łotwa) 7:0 Korzeniowski 2,Gierlach 2, Wacht 2, Jaślar,
Beniaminek - Karpaty Lwów ( Ukraina) 1:3 Kluczek
Beniaminek - Jagiellonia Białystok 3:0 Jaślar 2, Kozłowski
Beniaminek - Olympic Wrocław 3:2 Jaślar 2, Gierlach
Beniaminek - Legia Warszawa 2:2 Bęben, Kozłowski

Tabela gr.C
1. Karpaty Lwów 12 pkt
2. Beniaminek Krosno 10 pkt
3. Legia Warszawa 9 pkt
4. Jagiellonia Białystok 7 pkt
5. Olympic Wrocław 4 pkt
6. FK Liepaja 0 pkt

Sytuacja po meczach grupowych
1/8 finału - Beniaminek - Dunajec Nowy Sącz 2:0 Michalski, Kozłowski
Ćwierćfinał - Beniaminek - Sandecja Nowy Sącz 0:3

Mecze o miejsca 5-8
Beniaminek - Legia Warszawa 1:1 karne 3:2
Michalski , karne Michalski, Jaślar, Bęben
Beniaminek - Lech Poznań 0:6
Beniaminek 2005 na turniej Sokolika:

Cecuła Franek, Jastrzębski Szymon, Michalski Kuba, Kluczek Miłosz, Lenart Mateusz, Jaślar Wiktor, Kozłowski Kuba, Korzeniowski Błażej, Czekański Kamil, Bęben Kamil, Wacht Alan, Gierlach Szymon. Trener Rachwał Robert. Kierownik Michalska Dorota oraz spora grupa kibiców!

Grzegorz Raus - koordynator i założyciel Beniaminka
- Jesteśmy dumni z postawy drużyny. Chłopaki jechali na ten prestiżowy turniej z uśmiechem na twarzy z nastawieniem że można a nic nie trzeba. Nikt się jednak nie spodziewał takiego wyniku. Pokazaliśmy dobry futbol i docenili nas trenerzy faworyzowanych ekip. Wygrana 3:0 z Jagiellonią Białystok, która zdominowała Profbud Cup 2014 to wielka sprawa. Bardzo ciekawa gra z drużynami z Nowego Sącza, Wrocławia . Z drużynami zagranicznymi to zdecydowana wygrana z Łotyszami oraz przegrana po walce z późniejszym finalistą - Karpaty Lwów. I te dwa niesamowite mecze z Legią w grupie i w fazie pucharowej. Dwa razy prowadziliśmy a kończyło się remisem. W meczu o miejsca 5-8 w rzutach karnych pokonaliśmy drużynę ze Stolicy! Beniaminek zmierzył się więc z pierwszą trójką T-Mobile Ekstraklasy bo w ostatnim meczu o 5 miejsce zagrał z Lechem Poznań. W tym meczu chłopaki oddychali rękawami a rywal grał kapitalnie. W opinii organizatorów i trenerów to właśnie Lech Poznań i zwycięzca turnieju Dynamo Kijów grały najlepszą piłkę. Biało niebiescy mięli wsparcie swoich kibiców - rodziców, którzy kolejny raz na turnieju Sokolika zdominowali strefę dopingu! Naszej drużynie to pomogło. Pani Kierownik Dorota Michalska organizacyjnie na medal. Wielkie brawa należą się młodemu trenerowi Robertowi Rachwałowi, który wykonał kawał dobrej roboty na treningach i razem z chłopcami spędził jedne z najlepszych dni w swoim życiu. Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno cały czas jest widoczna na mapie futbolowej naszego kraju. Trenerzy mają szansę odbywać staże i obserwować treningi najlepszych klubów i się rozwijać. Nasi wychowankowie są obserwowani przez skautów renomowanych klubów. To największa nagroda, bo praca w Beniaminku to przede wszystkim pasja. Dziękujemy w tym miejscu naszym Rodzicom, którzy pozytywnie angażują się i pomagają te nasze marzenia spełniać. Dziękujemy Panu Pawłowi Malinowskiemu i naszemu partnerowi firmie Profbud za pomoc w organizacji wyjazdu. Myślę, że pokazaliśmy kolejny raz że warto stawiać na Beniaminka !.