Zespół Magnolia z Podniebyla świętował swój jubileusz dziesięciolecia w minioną sobotę.
W piękne, słoneczne, sobotnie popołudnie - 22 kwietnia do sali Domu Ludowego w Podniebylu przybyli zaproszeni goście i przyjaciele zespołu Magnolia, którzy wspólnie świętowali dziesięciolecie istnienia formacji o tej pachnącej, kwitnącej wręcz nazwie.

Zespół śpiewaczy Magnolia, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu, powstał wiosną 2013 roku z inicjatywy sołtysa sołectwa Podniebyle - Iwony Ryczek, która od samego początku do dnia dzisiejszego pełni funkcję kierownika zespołu, zajmuje się doborem repertuaru i organizacją występów.

Nazwa formacji ściśle wiąże się z budzącą się do życia przyrodą, a konkretnie z zachwycającym krzewem magnolii, która jako jedna z pierwszych rozkwita o tej porze roku.

zespół Magnolia

Na przestrzeni dziesięciolecia zmieniał się skład zespołu. Początkowo tworzyły go: Iwona Ryczek, Iwona Smolik, Agnieszka Sanocka, Barbara Wójcik, Ewa Woźniak, Kazimiera Ruszel, Agata Kubacka, Sylwia Sanocka, Natalia Klekot, Amelia Kubacka oraz śp. Anna Głowacka. Zespołowi akompaniował wówczas Damian Michniewski.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Iwona Ryczek, Iwona Smolik, Agnieszka Sanocka, Sylwia Sanocka, Elżbieta Król, Barbara Wójcik, Gabriela Wasłowicz i Jan Radoń. O tym, że Magnolia łączy pokolenia możemy przekonać się podczas występów, gdzie mamie - Sylwii i babci - Agnieszce towarzyszy "wschodząca gwiazda" - czteroletnia Arletka Sanocka.

Repertuar Magnolii jest zróżnicowany od ludowego i biesiadnego poprzez disco-polo, po pieśni patriotyczne i kolędy. Członkinie zespołu piszą samodzielnie teksty piosenek, w których przejawia się nazwa miejscowości Podniebyle oraz doceniane są walory krajobrazowe naszej małej ojczyzny.

Zespół Magnolia swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie Gminy Jedlicze i nie tylko. Ponadto bierze udział w różnego rodzaju przeglądach i uroczystościach, które sprzyjają rozwojowi pasji, nawiązywaniu nowych znajomości i pielęgnowaniu pięknych polskich tradycji. Warto wspomnieć, że Magnolia miała okazję wystąpić poza granicami kraju na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Ukraińsko - Polskiej w zaprzyjaźnionych z Gminą Jedlicze Łanowicach.

goście na jubileuszu zespołu Magnolia

Jubileusz odbył się w pięknie przystrojonej na tę szczególną okazję sali Domu Ludowego w Podniebylu, gdzie w stosownym miejscu wyłożona została księga pamiątkowa, dyplomy i nagrody jakimi zespół może pochwalić się w swoim dorobku, a całości pięknie dopełniała żywa sadzonka magnolii, podarowana przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik i Zastępcę Burmistrza Marcina Filipa. Ponadto Pani Burmistrz na ręce kierownika zespołu Iwony Ryczek złożyła szklany dyplom z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwijania talentów muzycznych, wielu lat wypełnionych sukcesami oraz niegasnącego entuzjazmu w realizacji nowych wyzwań.

Serdeczne życzenia popłynęły także od pozostałych gości. Warto wspomnieć, że działalność Magnolii została doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, który przyznał zespołowi zbiorową nagrodę okolicznościową z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 15 tysięcy złotych.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły: Jarzębina z Piotrówki, Jutrzenka z Kopytowej oraz jubilatki, czyli Magnolia.

zespół Jarzębina

Na wszystkich czekał pyszny posiłek i deser w postaci efektownego tortu przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podniebylu. Swoją pomocą podczas obsługi imprezy służyli także strażacy z miejscowej jednostki.

Sympatyczną imprezę zakończyła wspólna zabawa z "Mańkiem Brodą".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.