W całej Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Trzeciego Maja, przypadające w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Uroczystości odbędą się również w Krośnie.
Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i spotkanie przed tablicą upamiętniającą twórców Konstytucji 3 Maja - tak wyglądały główne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Krośnie.

Pod tablicą liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Wcześniej modlitwę odmówił ks. prałat Andrzej Chmura, proboszcz parafii farnej a okolicznościowe przemówienie wygłosił poseł Piotr Babinetz.

~historia

03-05-2023 17:56 3 10

Kościół rzymskokatolicki świętuję obchody Konstytucji 3 Maja??? Ja dobrze czytam? Teraz tak świętują, a jak ją wprowadzano do biskupi latali ze skargami do cesarzowej Katarzyny II bo im ludek pańszczyźniany i władza uciekała przez Konstytucję, która gwarantowała nie tylko prawa człowieka i niezależność od innych, ale też wolność religijną. Konfederacja targowicka coś wam mówi? To w niej dzięki m.in. biskupom wydarzyły się rozbiory! No ale kościółek wszędzie wejdzie, gdzie może zarobić pieniądze.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.