W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym trwa budowa nowoczesnego centrum astrofizyki.
Astrobaza, czyli nowoczesne obserwatorium W Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym wyposażone będzie w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny do ciekawych obserwacji astronomicznych.

michalici astrobaza

- Obiekt zostanie wyposażony w teleskop i lunety najnowszej generacji oraz stanowiska informatyczne potrzebne do obsługi modułów optycznych. Przedsięwzięcie realizowane jest z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Inwestycje w oświacie" - informuje ks. dr Leszek Przybylski, dyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

michalici astrobaza

Obok niedawno oddanych: studia do nauki astrofizyki, laboratorium fizyki - stanowi kolejny element zaplecza dydaktycznego, dzięki któremu szkoła poszerza ofertę edukacyjną uczęszczającym do niej uczniom.
Jak twierdzą księża michalici: "spotykając się z młodzieżą, uczymy patrzeć na życie od strony nieba".

~SOMGORSI

08-05-2023 08:33 9 15

Z astrobazy będą wysyłać duszyczki do nieba, oczywiście za co łaska.
Odpowiedz

~stary dziad

07-05-2023 13:22 9 16

Kto się chce uczyć na pewno zda maturę. Jeśli uczeń jest leniwy to nawet najlepszy nauczyciel oleju do głowy mu nie maleje. A tak nawiasem to aktor, który gra króla Jagiełło w serialu "Korona królów" zdawał maturę w tej szkole. Da się?
Odpowiedz

~inkwizycja

07-05-2023 10:19 8 17

Kościół kiedyś walczył z nauką, a teraz korzysta z jej osiągnięć. Mikołaja Kopernika przecież na stosie chcieli spalić za teorię heliocentryczną.
Odpowiedz

~krewetka

07-05-2023 09:23 10 18

A zdawalność matury najgorsza w powiecie
Odpowiedz

~Obserwator

06-05-2023 14:32 11 19

Tam niech się zabiorą do porządnej pracy z uczniami, a nie wtapianie pieniędzy w utopijne projekty.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.