Kajakarze z całej Polski przyjechali rano do Krosna, aby popłynąć "szlakiem rzeki Wisłok".
Kilkudziesięciu kajakarzy bierze udział w XII Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Szlakiem Rzeki Wisłok. Kajakarze mają do pokonania dystans 39 kilometrów podzielony na dwa etapy.

XII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok

Pierwszy to odcinek od Krosna do Frysztaka z odpoczynkiem w Bratkówce. I to właśnie na początku tego etapu w sobotę 6 maja odbyło się oficjalne otwarcie spływu. Kajakarze spotkali się przy ulicy Okrzei na brzegu Wisłoka. Przed wyruszeniem na trasę wysłuchali krótkiego instruktażu. Przekazano też informację, że od tegorocznej edycji spływ nosi imię Jana Bieleckiego, członka Fundacji Kajakowe Tołhaj-GDK, wieloletniego sędziego PZK i komandytora ogólnopolskich spływów kajakowych.

XII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok

W niedzielę kajakarze wyruszą na drugą część spływu Frysztak - Strzyżów, gdzie zlokalizowana jest meta tegorocznej imprezy.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Polski Związek Kajakowy - Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich i Dolina Wisłoka Frysztak.

~Boss

06-05-2023 18:45 15 15

Wszystko fajnie tylko dlaczego zajęli miejsca postojowe dla inwalidów i zastawili wjazd na parking

Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.