Posłuchaj:

Posłanka Joanna Frydrych wraz z prezydentem Piotrem Przytockim i Stowarzyszeniem Unia Przedsiębiorczych w Krośnie zaprosili 7 maja na krośnieński rynek.
Dzień Europy jest świętem europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

Obchody Dnia Europy w Krośnie z okolicznościowym tortem

- Spotykamy się dzisiaj na krośnieńskim rynku na obchodach Dnia Europy i 19. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym samym pokazujemy, jak ważna jest wspólnota. Nasza obecność w Unii Europejskiej sprawiła, że do Polski, w tym i do naszego Krosna, trafiło wiele środków, dzięki którym udało się wykonać niejedną inwestycję, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Niestety, dzisiaj ze względu na brak poszanowania wartości przez obecną ekipę rządzącą, przede wszystkim praworządności, praw człowieka, czy wolności, nie dostajemy środków z KPO. Miały być przeznaczone na naprawę gospodarki po pandemii przede wszystkim dla przedsiębiorców, samorządowców. Miejmy nadzieję, że po wyborach to się zmieni i jak opozycja demokratyczna przejmie władzę, to wszystko wróci do normy - powiedziała posłanka Joanna Frydrych.

Obchody Dnia Europy w Krośnie z okolicznościowym tortem

Podczas eventu w niedzielne popołudnie (7 maja) na rynku w Krośnie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, była również "Oda do radości", czyli hymn Unii Europejskiej, Uczestnicy spotkania zostali też poczęstowani okolicznościowym tortem.

~Werr

09-05-2023 19:49 3 12

Popłakałem się ze śmiechu na widok tych "Europejczyków" :) Tej siły nic już nie powstrzyma, nic! :)))
Odpowiedz

~Milerrk

08-05-2023 16:39 8 26

A kto naciskał by zatrzymać wypłatę środków z KPo, wypaliło mózg jak Tuskowi.Ale dno i złodziejstwo nie europarlamentarzyści.
Odpowiedz

~dx3

08-05-2023 11:28 8 19

Jednym słowem - TŁUMY. A odśpiewano "międzynarodówkę"?
Odpowiedz

~11

08-05-2023 10:29 8 14

Żeby nam się nie odbiło za jakiś czas na żółto-niebiesko.
Odpowiedz

~SOMGORSI

08-05-2023 08:30 4 16

Rozwój miasta to był za komuny, a teraz to jest klejenie folii na tym co jeszcze zostało. Pytam co zostało stworzone w Krośnie przez te 30 lat, a co zgnojone. Widać jaka wspólnota, kilka osób przyszło zjeść tort żenada.
Odpowiedz

~Harry

08-05-2023 07:56 8 11

Patrząc na liczbę uczestników to szału nie było
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.