UKS Skorpion Judo Krosno podsumował starty zawodniczek i zawodników na kwietniowych turniejach w Bardejowie, Krośnie, Budapeszcie i Koszalinie.
W dniach 15-16 kwietnia w słowackim Bardejowie odbył się międzynarodowy turniej judo Bardejov Judo Open, który zgromadził 692 zawodników z 11 państw w kategorii od dzieci do juniora, w tym zawodniczki i zawodnicy UKS Skorpion Judo Krosno. Po raz pierwszy w tak mocno obsadzonym turnieju wystartowali Urszula Glazer, Franciszek Glazer, Jakub Krzysztyniak, Alan Węgrzyn, Kornel Szczypiński.

Zawody w Bardejowie

Pomimo waleczności nie udało się im przejść przez fazę eliminacyjną. W kategorii młodzika Maja Staszewska, również nie przeszła eliminacji, w dzieciach starszych Agnieszka Mercik i Hanna Borkowska zdobyły brązowe medale, w kat. kadeta Magdalena Wałęga złoty medal.

22 kwietnia w Krośnie odbyły się otwarte mistrzostwa Podkarpacia w kat. dzieci, dzieci starszych i młodzika. Urszula Glazer zajęła I miejsce (25 kg), Franciszek Glazer I miejsce (+51 kg), Agnieszka Mercik I miejsce (52 kg), Hanna Borkowska II miejsce (57 kg), Kornel Szczypiński III miejsce (30 kg), Adam Nykiel III miejsce (60 kg). Karol Osuch, Aleksander Domoń, Iwona Bobusia oraz Maciej Niemiec zakończyli udział na walkach eliminacyjnych.

Zawody w Budapeszcie

W dniach 22-23 kwietnia judoczki krośnieńskiego klubu Skorpion Oliwia Ziewalicz i Magdalena Wałęga rywalizowały w turnieju w stolicy Węgier. "Budapest Judo Cup" to jeden z największych, wymagających i prestiżowych turniejów w Europie. Potwierdza to tegoroczna 36 edycja, która zgromadziła 1860 zawodników ze 198 klubów z 23 państw w kategoriach dzieci starszych, młodzika, kadeta i juniora.

Zawody w Koszalinie

W pierwszy dzień rywalizowała Magdalena Wałęga w kat juniora młodszego U18 do 57 kg i zajęła 5 miejsce (4 walki wygrane, 2 przegrane) w grupie 40 zawodniczek. W drugi dzień walczyła Oliwa Ziewalicz w kategorii juniora +78 kg. W tej kategorii rywalizowało 12 zawodniczek, a krośnianka zdobyła brązowy medal, przegrywając tylko półfinał.

Zawody w Krośnie

Z kolei w dniach 27-28 kwietnia w Koszalinie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie judo. Region reprezentowała Magdalena Wałęga. Olimpiada dla grupy wiekowej juniora młodszego jest równoznaczna z mistrzostwami Polski. W Koszalinie rywalizowało 303 judoków i judoczek ze 100 klubów z całej Polski.

Magdalena rywalizowała w kategorii do 57 kg w grupie 24 zawodniczek wyłonionych wcześniej w eliminacjach. Krośnianka wygrała 3 walki, przegrała 2 zajmując punktowane 7. miejsce. Dla Magdy jest to pierwszy rok startów w kategorii juniora młodszego, a przed nią jeszcze 2 lata startów w tej kategorii wiekowej.

Wyniki młodych zawodniczek i zawodników Skorpiona zostały osiągnięte pod okiem trenerskim Pawła Jurysia.